کدخبر: ۳۵۱۰۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کشف تونل‌هایی زیر سطح مریخ !

اقتصاد نیوز:کارشناسان ناسا می‌گویند تونل‌های زیر سطح مریخ قرار دارد که از میلیاردها گدازه در سالها دور تشکیل شده و می‌تواند نشانگر حضور بیگانگان فضایی در این سیاره باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تابناک، کارشناسان بیش از هزار غار را زیر نظر گرفته‌اند و معتقدند کسانی که احتمالاً در مریخ زندگی می‌کنند از این تونل‌ها و غارهای باستانی که در مریخ شکل گرفته به عنوان محلی برای زندگی و فرار از طبیعت آب و هوایی آن بهره می‌گیرند.

 فاصله بین مریخ و زمین ۵۵ میلیون کیلومتر (در حدود ۳۳ میلیون مایل) است و تابش کیهانی سطح آن غیر قابل مهار است، و همین امر حیات زیر سطوح مریخ را از سوی بیگانگان فضایی احتمالی، توجیه می‌کند.

کشف تونل‌های زیر سطح مریخ، کشف عجیب ناسا

دانشمند آمریکایی فیلیپس-لندر گفت: اگر در آنجا زندگی وجود داشته باشد، پس بهتر است که در زیر سطوح آن برقرار باشد.

تیمی از ناسا قصد دارند تا به بررسی علائم زندگی گذشته یا زندگی حال در مریخ و داخل تونل‌های کوه‌های آتشفشانی آن بپردازند. آنها برای این مقصود از رباتها استفاده خواهند کرد.

کشف تونل‌های زیر سطح مریخ، کشف عجیب ناسا

به گفته دانشمند پاسکال‌لیم یک محقق سیاره‌ای در مرکز تحقیقاتی ناسا‌آمیس در کالیفرنیا، برخی از کارشناسان پیش بینی می‌کنند که در آینده انسان قادر به زندگی در غارهای آتشفشانی مریخ خواهد بود:  در مریخ و جاهای دیگر جهان، لوله های گدازه می‌توانند همزمان باعث مرگ و زندگی شوند.

کشف تونل‌های زیر سطح مریخ، کشف عجیب ناسا

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند