با این آزمایش ساده بفهمید کرونا باعث مرگتان می شود یا نه

کدخبر: 355634
اقتصادنیوز : تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان می‌دهد یک آزمایش خون ساده می‌تواند پیش‌بینی کند کدام یک از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محققان موفق شدند با یک آزمایش ساده خونی پی ببرند که آیا ویروس کرونا در بیماران می‌تواند باعث مرگ شود یا خیر.

 

تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان می‌دهد یک آزمایش خون ساده می‌تواند پیش‌بینی کند کدام یک از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

CO0cyNXOJM4r

بر این اساس، دانشمندان می‌گویند ما به ۵ علامت مختلف در بدن بیمار مانند التهاب و اختلالات خونریزی دست یافته ایم که می‌تواند پیش‌بینی کند کدام بیماران مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد؛ در این روش، دو شاخص خونی ارتباط معنادار و زیادی در ارتباط با مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ دارد.

محققان می‌گویند پیش از این، پیش‌بینی خطر مرگ و میر بیماران کرونایی براساس سن افراد و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای انجام می‌گرفت. با این حال، روش ما که براساس یک آزمایش ساده خونی است می‌تواند تصویر واضحی از شرایط بیمار را برای پزشکان ترسیم کند و به آن‌ها اجازه دهد در صورت نیاز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کنند  یا اقدامات سریع پیشگیرانه مانند تجویز داروی رمدسیویر را مد نظر قرار دهند.

روش آزمایش خونی که محققان به آن دست یافته اند بسیار کارآمدتر از روش‌های قبلی درباره بیماران مبتلا به کرونا است. افراد بالای ۶۵ سال و همچنین اشخاصی که از بیماری‌های زمینه‌ای رنج می‌برند به طور طبیعی در مقابل هر بیماری آسیب پذیر هستند و این موضوع تنها مختص به کووید ۱۹ نیست.

همچنین آمار‌ها نشان می‌دهد حتی برخی افراد جوان که سابقه بیماری‌های زمینه‌ای ندارند نیز پس از ابتلا به کووید ۱۹ شرایط وخیمی پیدا می‌کنند و امکان دارد جان خود را از دست بدهند. دانشمندان امیدوارند با این روش بتوانند با پیش‌بینی مرگبار بودن ویروس کرونا در بیماران، با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع از افزایش جان باختگان کووید ۱۹ شوند.

تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، ۱۶۶ هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت آمریکا می‌کوشد با افزایش سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان همچنین تحقیقات برای یافتن واکسن کرونا، سیر صعودی مبتلایان و جان باختگان در این کشور را متوقف کند.

تیتر یک
  • شاخص از نیمه کانال پائین افتاد

    روز شنبه برای سومین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما