کدخبر: ۳۵۶۱۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کیهان مدعی شد؛ دولت روحانی می‌خواست کشور را خلع سلاح کند!

اقتصادنیوز: کیهان مجددا به برجام حمله کرد.

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه مدعی شد: هیجان ساختگی طیف حامی ‌برجام دو و سه برای لغو تحریم تسلیحاتی ایران، سؤال‌برانگیز و تعجب برانگیز است
این طیف، لغو تحریم تسلیحاتی ایران با پنج سال تاخیر سؤال‌برانگیز را جای وعده و تعهد «لغو تحریم‌های اقتصادی»، برای مردم فاکتور می‌کنند و حال آنکه قبلاً علنا خواستار برجام دو و سه شده بودند و موضوع برجام جدید با دشمن، چیزی جز خلع سلاح و کاهش قدرت نظامی ایران نبود.
به همین دلیل هم با وجود اصرار چین و روسیه برای لغو آنی تحریم‌های تسلیحاتی در مذاکرات، این طیف با تمدید تحریم‌ها تا پنج سال بعد که خواست آمریکا بود، همراهی نشان دادند.
همین‌ها در برجام 9700 کیلو اورانیوم غنی‌شده را واگذار کردند و مجوز گرفتند تا صرفا تا سقف 300 کیلوگرم غنی‌سازی کنند؛ با این شرط که بیش از این سقف را به خارج بفرستند! با این وجود ادعا کردند غنی‌سازی را حفظ کردیم و توسعه دادیم و به صادر‌کنندگان اورانیوم غنی‌شده در جهان پیوستیم. اما نگفتند با این واگذاری پرخسارت، نیاز خودمان برای اورانیوم غنی‌شده یا ماده اولیه را از کجا تامین می‌کنند؟
بزرگ این جماعت چند سال قبل ادعا کرده بود باید مثل ژاپن و آلمان که پس از شکست در جنگ جهانی مجبورشان کردند بودجه نظامی را کنار بگذارند، ما هم بودجه نظامی را کنار بگذاریم تا بتوانیم توسعه اقتصادی داشته باشیم!
البته آمار رسمی جهانی نشان می‌داد ژاپن و آلمان در رتبه هشتم و نهم کشورها به لحاظ بالاترین هزینه نظامی قرار دارند!
اما با آن منطق آلوده به نفوذ دشمن، هیجان نمایشی طیف مذکور درباره لغو تحریم تسلیحاتی چه موضوعیتی می‌تواند داشته باشد؟!

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند