اعلام پایان زمان اعتبار طرح ترافیک خبرنگاری سال گذشته

کدخبر: 356490
اقتصادنیوز: مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی تهران گفت: اعتبار سهمیه طرح ترافیک سال ۱۳۹۸ خبرنگاران ۳۱ مرداد به پایان می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام معاونت حمل ونقل و ترافیک؛ «عمار سعیدیان فر» روز سه شنبه با بیان اینکه اکثر سهمیه های سال ۱۳۹۹ خبرنگاری تخصیص یافته است گفت: سهمیه طرح ترافیک سال ۹۸ خبرنگاری تا پایان ٣١ مرداد اعتبار دارد.

وی تصریح کرد: خبرنگاران که مشمول سهمیه طرح ترافیک شده اند با مراجعه به حساب کابری خود در سامانه " تهران من" می‌توانند از وضعیت تخصیص یافتن سهمیه طرح ترافیک سال ۱۳۹۹خود مطلع شوند.  

به گفته ی سعیدیان فر در حساب کاربری "تهران من" برای خبرنگارانی که مشمول طرح ترافیک شده اند، در قسمت نوع سهمیه عنوان "شامل سهمیه" ذکر شده است.  

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی اعلام کرد: آن دسته از خبرنگارانی که بررغم معرفی توسط مدیران مسئول هنوز عنوان "شامل سهمیه" برایشان نمایش داده نمی شود، دارای نقص مدرک می باشند یا بدهکاری عوارض به سامانه دارند و یا حساب کاربری آن ها فاقد شارژ اعتباری ۱۴۰ هزار تومانی است.

سعیدیان فر تاکید کرد: خبرنگاران در نظر داشته باشند که تنها تا پایان ٧ شهریور فرصت دارند نسبت به رفع نواقص و یا تسویه بدهی شان در سامانه اقدام کنند در غیر اینصورت و پس از اتمام این مهلت، خبرنگاران جدید جایگزین خواهند شد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی یادآور شد: آن دسته از خبرنگارانی که دارای تایید خبرنگاری هستند ولی سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری دریافت نکردند، برای دریافت کارت بلیط خبرنگاری معرفی خواهند شد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۱۳ بهمن ماه۹۸، لایحه «تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی سال ۹۹ شهر تهران» را با ۲۱ درصد افزایش تصویب کردند و بر این اساس، نرخ پایه به ۲ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به نرخ سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشت.

به گزارش ایرنا طرح ترافیک طی سه هفته منتهی به شهریورماه با مصوبه ستاد ملی کرونا و به صورت داوطلبانه لغو شده بود.

پس از شیوع کرونا و اجرا نشدن موقتی طرح ترافیک و بنابر تصمیم شورای ترافیک تهران، ساعت اجرای این طرح‌ها کاهش یافته بود و از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می‌شد.

به طور معمول ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شد و شرط ورود به این محدوده‌ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» و شارژ حساب شهروندی بود.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌شود.

تیتر یک
  • پیش بینی وضعیت بورس در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: شاخص کل بورس در هفته اخیر ۶ هزار و ۷۱۹ واحد افت کرد و شاهد تداوم بازدهی منفی بورس بودیم. آیا این روند در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما