عربستان برای عادی سازی روابط با اسرائیل پیش شرط تعیین کرد

کدخبر: 357047
اقتصادنیوز: رییس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یک شرط دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین: براساس گزارش روزنامه الشرق الاوسط، فیصل گفت: هر کشور عربی که میخواهد به امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل بپیوندد، باید در ازای آن بهایی بگیرد و ارزش آن باید زیاد باشد.

وی افزود: عربستان سعودی برای صلح میان اسرائیل و کشورهای عرب قیمت گذاشته و آن برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس بر اساس طرح ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه فقید است.

اتحادیه عرب سال ۲۰۰۲ پیشنهاد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مقابل خروج رژیم از اراضی فلسطینی در کرانه باختری، نوار غزه، قدس شرقی و برپایی کشور فلسطینی در این اراضی داده بود.

پیشتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که کشورهای عربی بیشتری با این رژیم رابطه برقرار خواهند کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته در یک پیام توئیتری از آنچه «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات برای عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه خواند، خبر داد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی، امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با امارات را «یک گام تاریخی» خواند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند قبل از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تامین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فروبردن خنجری در قلب ملت فلسطین خوانده اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما