کدخبر: ۳۵۷۳۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رهبر انقلاب از واردات کدام گوشی لوکس آمریکایی گلایه کردند؟

اقتصادنیوز؛ مقام معظم رهبری امروز ضمن ارائه توصیه‌هایی به اعضای هیئت دولت تلویحا نسبت به واردات بی‌رویه کالاهای لوکس از جمله گوشی تلفن همراه اپل ابراز گلایه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ مقام معظم رهبری امروز یکشنبه 2 شهریور 99 در ارتباط ویدئوکنفرانسی با اعضای هیئت دولت توصیه‌هایی درباره اقتصاد کشور مطرح کردند.

ایشان  تولید را مادر و کلید اصلی حل مشکلاتی نظیر «اشتغال، معیشت، تورم و کاهش ارزش پول ملی» خواندند و تأکید کردند: باید هرچه می توانید در این زمینه ها کار و تلاش کنید.

مقام معظم رهبری رفع موانع تولید را از وظایف اساسی دولت برشمردند و گفتند: البته رفع برخی موانع از جمله تحریم یا ندادن پول فروش نفت ایران، تحت اختیار دولت نیست اما بسیاری از موانع درونی است و باید با جدیت آنها را رفع کرد.

ایشان در ادامه «واردات بی رویه» را که باعث شکایت مکرر تولید کنندگان و حتی ورشکستگی برخی از آنها شده است بسیار خطرناک خواندند و افزودند: واردات لوکس نیز از جمله موانعی است که دولت باید آن ها را از سر راه تولید حذف کند.

مقام معظم رهبری در ادامه فرمودند: شنیدم که برای واردات یک نوع گوشی لوکس آمریکایی در سال ۹۸ حدود نیم میلیارد دلار مصرف شده. البته بخش خصوصی این کار را میکند، منتها دولت بایستی جلوی این را بگیرد.

به نظر می‌رسد اشاره رهبر انقلاب به گوشی تلفن همراه اپل ساخت آمریکا است که بصورت گسترده‌ای در بازار گوشی ایران خرید و فروش می‌شود.

هیچ آمار رسمی درباره میزان استفاده از این برند آمریکایی در ایران وجود ندارد اما برخی تخمین‌ها حاکی از استفاده حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد از کاربران موبایل در ایران، از آیفون است که شامل حدود 6 تا 7 میلیون از این نوع تلفن همراه است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند