کدخبر: ۳۶۳۰۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خطر! کرونا، باعث ابتلا به این بیماری می شود

اقتصاد نیوز : نتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ریسک بروز بیماری پارکینسون را افزایش می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ریسک بروز بیماری پارکینسون را افزایش می‌دهد.

بنابر گزارش نیواطلس، تیم دانشمندان علوم مغز و اعصاب دانشگاه استرالیا اظهار داشتند،  شواهدی وجود دارد که ابتلا به COVID-19 می‌تواند خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را افزایش دهد.

مقاله جدیدی از تیم دانشمندان علوم اعصاب در موسسه علوم اعصاب و سلامت فلوری هشدار داده است که ممکن است «موج خاموش» بیماری پارکینسون در آینده بر اثر ابتلای افراد به ویروس کرونا شکل بگیرد.

به گفته پژوهشگران، حمله ویروس کرونا به سیستم عصبی مغز ممکن است به رفتار و واکنش غیرعادی نورون‌ها منجر شود و در نتیجه پدیده تخریب عصبی رخ می‌دهد که عامل اصلی ابتلاء به پارکینسون است.

بیماری پارکینسون با مرگ تدریجی نورون‌های ترشح کننده دوپامین در گانگلیون‌های اصلی مغز شکل می‌گیرد؛ علت بروز بیماری پارکینسون هنوز ناشناخته است، اما اکثر محققان معتقدند این بیماری نتیجه تعدادی از عوامل ژنتیکی و محیطی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند