کدخبر: ۳۶۳۶۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار جدی جهانگیری به دشمنان: باید با زبان احترام با ایران سخن بگویید/ تهدیدات را برنمی تابیم

اقتصاد نیوز : معاون اول رئیس جمهور گفت: دشمنان باید با زبان احترام با مردم ایران سخن بگویند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر شنبه در مراسم بهره برداری از مرحله دوم کارخانه فولادسازی کاوه جنوب کیش در بندرعباس، افزود: به رغم اینکه تحریم‌ها، سختی‌های زیادی برای مردم بوجود آورد، ولی ما از دل بحران‌ها فرصتی برای افزایش ظرفیت تولید و توان کشور بدست اوردیم و چرخ اقتصاد کشور را چرخاندیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در دوران کرونا نیز به رغم رشد منفی بسیاری از کشورهای دنیا، در حوزه صنعت کشور رشد دو و نیم درصدی را شاهد بودیم.

جهانگیری بیان کرد: امریکایی‌ها گمان می‌کردند با تحریم نمی‌توانیم نفت و کالاهی غیر نفتی بفروشیم در حالی که در شرایط تحریم صادرات کشور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تلاش مسئولان نیز بر صادرات مفید متمرکز است به این شکل که ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولید از سال ۹۷ تصمیم گرفتیم کالاهای وارداتی طبقه بندی شوند و ورود کالاهایی که در کشور تولید می‌شوند ممنوع اعلام شد.

جهانگیری عنوان کرد: در سال جهش تواید برای رفع جدی موانع پیش روی تولید، کارگروه رفع موانع جهش تولید در کشور تشکیل شده و دو جلسه نیز تاکنون برگزار شده است.

وی به ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوص نیز اشاره کرد و گفت: برای رونق در اقتصاد کشور نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم و باید فضای اطمینان بخش و مطمعنی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی مهیا کنیم.

معاون اول رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان باید با زبان احترام با مردم ما سخن بگویند و تهدیدات را برنمی تابیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند