قصد ترامپ درباره دخترش چه بود؟/پیشنهادی که ایوانکا رد کرد

کدخبر: 364106
اقتصاد نیوز : بنابر افشاگری‌های مقام سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، او بار‌ها تلاش کرده تا دختر ارشدش را به مقام معاونت ریاست‌جمهوری آمریکا برساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری کنگره آمریکا (هیل) نوشت، افشاگری‌های تازه نشان می‌دهد دونالد ترامپ بار‌ها در سال ۲۰۱۶ قصد داشته تا ایوانکا، دختر ارشد خود را به عنوان معاون و جفت انتخاباتی خود انتخاب کند.

در بخش‌هایی از کتاب تازه «بازی شرورانه: روایت داخلی از چگونه برنده شدن ترامپ، شکست مولر و بر باد رفتن آمریکا» به قلم ریک گیتس، معاون سابق مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶، افشاگری‌هایی در این خصوص مطرح می‌شود و از قصد رئیس جمهور فعلی آمریکا برای رساندن دخترش به پست معاونت خود پرده برمی دارد.

گیتس در بخش‌هایی از این کتاب به تفضیل به مکالمات میان ترامپ با دستیارانش به تاریخ ژوئن سال ۲۰۱۶ در خصوص انتخاب جفت انتخاباتی او پرداخته است. این مکالمات مربوط به زمان پس از پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه است.

روزنامه واشنگتن پست با استناد به کتاب تازه گیتس و به نقل از ترامپ می‌نویسد: فکر می‌کنم این شخص (معاون رئیس جمهور) باید ایوانکا باشد.

بنا به گفته مقام سابق ستاد انتخاباتی ترامپ، او بار‌ها به تعریف و تمجید از دخترش برای جلب نظر دستیاران خود پرداخت. گفته می‌شود که خود ایوانکا در گفتگو با پدرش این پیشنهاد را رد کرده است.

این دومین کتاب افشاگرانه علیه ترامپ است که در روز‌های سرنوشت ساز مانده به انتخابات نوامبر راهی بازار می‌شود. پیشتر نیز باب وودوارد در اوایل ماه سپتامبر کتابی تحت عنوان «خشم» را راهی بازار کرد که افشاگری‌های آن، روز‌های بدی را برای کاخ سفید رقم زد.

چندی پیش نیز استفانی وینستون ولکوف، دوست سابق ملانیا ترامپ خاطراتش را درباره روابط خود با همسر رئیس‌جمهور آمریکا به صورت کتاب منتشر و در آن اشاره کرده که دونالد ترامپ در تلاش است دیگران را برای ریاست جمهوری ایوانکا ترامپ آماده کند و مدام می‌گوید او مسئولیت اصلی دفتر بیضی را برعهده دارد.

این نویسنده که ماه گذشته افشاگری‌های خود را کمی قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر کرد گفته است «ملانیا در برابر دختر ناتنی خود تسلیم شده و از قدرت کنار رفته است. ترامپ به همه نشان داده که در میان دو زنی که به او نزدیک هستند کدام یک را برای قدرت انتخاب کرده است.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما