افشاگری وزیر کشور پیشین عراق درباره پشت پرده کودتای نظامی در کشورش

کدخبر: 366450
اقتصاد نیوز : وزیر کشور پیشین عراق درباره نشست‌های سلفی‌ها و بعثی‌ها در اردن با هدف انجام کودتای نظامی در عراق خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «باقر جبر الزبیدی» وزیر کشور پیشین عراق، امروز (شنبه - ۱۰ اکتبر) طی پستی در فیس‌بوک از نشست‌های سران حزب منحله بعث و شخصیت‌های سلفی افراطی در اردن برای حمایت از پروژه کودتای نظامی در عراق خبر داد.

وی نوشت: کشورهای منطقه‌ای حامی پروژه کودتای نظامی بعثی، پس از شکست پروژه داعش در این طرح جدید فرصت مناسبی برای از هم پاشیدن کشورهای منطقه دیدند و کشورهای ابرقدرتی که از بازار اسلحه ونفت سود می‌برند نیز این طرح بعثی - داعشی را فرصتی برای رهایی از جنگ‌جویان خارجی که می‌توانستند با عملیات‌های تروریستی آنها را تهدید کنند، دیدند.

الزبیدی افزود: نشست‌های اخیر میان سران بعث و برخی شخصیت‌های سلفی افراطی در اردن در چارچوب حمایت از این پروژه صورت گرفت و با حرکت «ابومحمد المقدسی» در «الزرقاء»! و تعیین نخست‌وزیر جدید اردن با سابقه بعثی به جای نخست‌وزیر سابقی که او نیز دارای سبقه بعثی بود، همراه شد.

وزیر کشور اسبق عراق توضیح داد که بودجه اختصاص یافته از سوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به بعثی‌ها و داعش در عملیات نفوذ از طریق گذرگاه‌های «سن الذبیان» و «فاو» در مرزهای سوریه و عراق و به طور مشخص در منطقه‌ای که تحت کنترل نیروهای قسد است، هزینه شد و هزاران دلار به عناصر حزب کارگران حاضر در این نوار مرزی پرداخت شد و عناصر داعش از طریق این منطقه وارد شدند تا بعدها در جزیره نینوی مستقر شوند.

وی افزود: نوار مرزی از منطقه ربیعه تا اطراف منطقه جزیره در الانبار باز است و شب و روز شاهد فعالیت برای ایجاد سنگرهای مخفی و نقاط اطلاعات شناسایی پیشرفته داعشی در محور «الرطبه - النخیب - کربلا» است. محوری که از سوی نیروهای حاضر در مثلث مرزی عراق - اردن و سوریه که پیشتر به آن در پروژه تروریستی جدید علیه عراق اشاره کرده بودم، حمایت می‌شود.

الزبیدی تاکید کرد که شاخه نظامی حزب منحله بعث نیز در این معادله و ائتلاف تروریستی وارد شده است و با این اقدام خود به نوعی پایان سیاسی این حزب اعلام شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما