هشدار صریح عراق به آمریکایی ها

کدخبر: 366520
اقتصاد نیوز : گروه‌های «مقاومت عراق» با صدور بیانیه‌ای از توقف عملیات نظامی علیه نیروهای امریکایی و خارجی در عراق و فرصت‌دهی به آنان به منظور خروج از این کشور خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: در بیانیه گروه های مقاومت عراق که امروز (شنبه) منتشر شده آمده است که در راستای احترام به تلاش‌های مثبت برخی شخصیت‌های ملی و سیاسی برای ترسیم زمان‌بندی محدود و مشخص به منظور اجرای تصمیم ملت، پارلمان و دولت عراق در خروج نیروهای خارجی از عراق، به این نیروها فرصت مشروط می دهیم.

در این بیانیه به آمریکایی‌ها نسبت به فرجام هر گونه فریب‌کاری، تعلل و وقت‌کشی در تحقق خواسته نخست مردم عراق هشدار شدید داده شده و در ادامه آمده است: در صورت محقق نشدن این خواسته مردم، ناچار خواهیم شد تا وارد مزحله رزمی پیشرفته شویم و از امکانات کمی و کیفی مقاومت علیه نیروهای خارجی استفاده کنیم.

بیانیه گروه‌های مقاومت همچنین ضمن پذیرش حملات به نیروهای آمریکایی در عراق، افزوده برخی از برادران مجاهد در مقدمه اقدامات محور مقاومت‌ از برخی امکانات ساده به عنوان گام نخست در مسیر طولانی که برای آن برنامه‌ریزی شده است، استفاده کردند و این امر پس از آن صورت گرفت که واشنگتن به مصوبه پارلمان عراق در خروج از کشور عمل نکرد.

بیانیه ادامه داده که اشغالگر آمریکایی شروع به شکوه و شکایت کرده و نتوانسته این حملات را تاب بیاورد لذا دست به جنگ روانی زده تا دیدگاه جامعه عراق را از رهگذر تهدید به پیامدهای سیاسی و اقتصادی تغییر دهد، پیامدهایی که می‌تواند در صورت بسته شدن سفارت آمریکا گریبان عراق را بگیرد.

گروه‌های مقاومت در پایان بیانیه آورده اند که اشغالگر آمریکایی خود را در موقعیتی احساس می‌کند که نمی توانند از سربازان شان حتی در پایگاه‌های مستحکم و مجهز به جدیدترین سامانه‌های پدافند هوایی حفاظت کنند لذا شروع به گسیل میانجی‌ها و واسطه‌ها برای توقف عملیات مقاومت حتی برای مدتی کوتاه کرده است.

پارلمان عراق 15 دی ماه 98 در نشستی فوق‌العاده با حضور نخست وزیر پیشین (عادل عبدالمهدی) رای به اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور داد.

با وجود این مصوبه قانونی نیروهای آمریکایی همچنان به بهانه واهی مقابله با تهدید داعش در خاک عراق حضور دارند.

بر اساس اعلام منابع آمریکا، واشنگتن 5200 نظامی در خاک عراق دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شهریور گذشته در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که کشورش شمار نیروهای خود در عراق را در زمان بسیار کوتاه تا دو هزار سرباز کاهش خواهد داد.

 

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما