معترضان در پورتلند پرچم آمریکا را به آتش کشیدند + عکس

کدخبر: 371252
اقتصاد نیوز : گروهی از معترضان مقابل دادگاه فدرال شهر پورتلند تجمع کرده و با سوزاندن دو پرچم آمریکا به این ادعای ترامپ اعتراض کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، شهر پورتلند واقع در ایالت اورگن آمریکا عصر چهارشنبه بار دیگر به صحنۀ درگیری میان مخالفان او و نیروهای پلیس تبدیل شد. این اعتراضات به دنبال اعلام پیروزی زودهنگام دونالد ترامپ آنهم در میانۀ شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدت گرفت.

روز ۳ نوامبر مجموعۀ بزرگی از شعارهای ضد ترامپ و ضد تد وهلر، شهردار پورتلند در سراسر شهر نمایان شد.

اعتراضات نیز با راهپیمایی سه ساعتۀ حدود ۴۰۰ نفر آغاز شد و گروهی ده نفره از معترضان مسلح به سلاح‌های سرد و گرم نیز جلوی همگان در حرکت بودند. آنها سپس مقابل دادگاه فدرال این شهر تجمع کرده و با سوزاندن دو پرچم آمریکا به این ادعای ترامپ اعتراض کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این اعتراضات می‌گوید: «ما هیچ نامزدی در این انتخابات نداشتیم. من با اکراه به بایدن رای دادم. اما اگر ترامپ بار دیگر برای چهار سال قدرت را در دست بگیرد، مردم واقعا عصبانی خواهند شد.»

ا‌ف‌بی‌ای پیش‌تر درباره احتمال آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در این شهر بویژه خطر مقابله با معترضان مسلح در پی نتایج این انتخابات هشدار داده بود. با این وجود خبری از گروه‌های راست افراطی طرفدار دونالد ترامپ در خیابان‌ها نبود.

Marcio Jose Sanchez

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما