کدخبر: ۳۷۱۳۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ارزش سهام در آمریکا افزایش یافت

اقتصاد نیوز : شبکه خبری سی‌ان‌ان روز پنجشنبه در گزارشی از افزایش ارزش سهام در آمریکا، هم زمان با شمارش آرای پنجاه‌ونهمین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: سرمایه گذاران در آمریکا امیدوارند که جو بایدن (نامزد حزب دمکرات) در حالی وارد کاخ سفید شود که جمهوری‌خواهان نیز کنترل مجلس سنا را در دست داشته باشند. از نگاه آن‌ها، این ترکیب باعث پیشبرد سیاست‌های معتدل‌تری خواهد شد که منجر به یک توافق اثربخش و محرک اما افزایش محدود مالیات‌ها شود.

بر اساس این گزارش شاخص هر سه سهام اصلی نیویورک امروز پنجشنبه افزایش یافت. این گزارش حاکیست که ارزش سهام داوجونز ۱.۳ درصد معادل ۳۶۰ واحد رشد و دو سهام اس‌اندپی و نصدق نیز به ترتیب ۱.۶ و ۱.۹ درصد بالا رفت. 

هرچند تاخیر در اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری پیش از آغاز رای‌گیری یک کابوس به نظر می‌رسید اما بررسی آمارها نشان می‌دهد که ارزش سهام در تمام روزهای هفته جاری رقابتی بوده تا جایی که شاخص دو سهام نصدق و اس‌آندپی بهترین عملکرد را نسبت به ماه آوریل ثبت کرده‌اند.

همچنین امروز برخی اخبار و گزارش رسانه های بین المللی حاکی از سقوط ارزش دلار در بازارهای جهانی و تقویت ارزهایی چون یوآن چین بود.

پنجاه و نهمین دور انتخابات میان دو نامزد حزب جمهوری‌خواه و دمکرات آمریکا سه شنبه برگزار شد و شمارش آراء در این کشور همچنان ادامه دارد.

تازه ترین آمار رسمی منتشر شده نشان می دهد، جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ، پیش است و به گزارش رسانه های آمریکایی فاکس نیوز و سی.ان.ان در آستانه ورود به کاخ سفید قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند