پایان کرونا نزدیک است؟

کدخبر: 373753
اقتصاد نیوز : این روزها خبر از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز واکسن کرونا در جهان شنیده می‌شوند. واکسن‌هایی که حالا بسیاری از کشورهای جهان برای خریدشان صف بسته‌ و منتظرند که محض امکان فروش و استفاده، کشور و مردم‌شان را از این بحران جهانی نجات دهند؛ موضوعی که به یکی از اصلی‌ترین سوژه‌های رسانه‌های جهان تبدیل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه‌های جهان، مهم‌ترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. مهم‌ترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، واکسن کرونا و امکان نجات بشر از این بحران جهانی و وضعیت کنترل شیوع ویروس کرونا است. 

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه‌های جهان در روز دوشنبه (۲۶ آبان ماه) به شرح زیر است:

ـ «اکونومیست» نوشته است: «با آمدن واکسن «فایزر»، نخستین واکسن کرونا و به دنبال آن واکسن «مادرنا» هم که موثر نشان داده شد و آخرین مراحل آزمایشی را به پایان برد، به نظر می‌رسد، شمارش معکوس برای پایان گرفتن همه‌گیری ویروس کووید ـ ۱۹ آغاز شده باشد. پایانی برای کرونا؛ البته برای کشورهایی که بخت با آن‌ها یار است و نخستین خریداران این واکسن خواهند بود. با این همه گفته می‌شود تا رسیدن به صفر برای پایان همه‌گیری، ماه‌ها زمان مورد نیاز است. دانش بشری با همه‌گیری پنجه در پنجه می‌اندازد تا آن‌که یک واکسن کار را به پایان ببرد. یک فرا شکافت برای ورود به تاریخ.»

«گاردین» نشریه انگلیسی نیز در این زمینه می‌گوید: «اثرهای واکسن «مادرنا» در آخرین مرحله، شگفت‌انگیز بود. واکسنی که در سرمای یخچال‌ها، ۳۰ روز می‌پاید. پس از واکسن «فایزر»، این دومین است. الکل بر پنبه و کشیده شدن بر بازو و آنگاه یک آمپول. ۲۱ روز بعد و تکرار آن؛ این یعنی پایانی بر یک همه‌گیری مرگبار و تلخ.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما