بارش برف و باران در ۳۰ استان/ کاهش محسوس دما

کدخبر: 377168
اقتصادنیوز : سازمان هواشناسی با اعلام کاهش محسوس دما در سراسر کشور به یژه در نیمه شمالی از بارش برف و باران در ۳۰ استان تا سه شنبه هفته جاری خبر داد.

به گزاش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی در جنوب غرب، جنوب کشور و بخش هایی از کرمان و شمال خلیج فارس سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در برخی مناطق شمال غرب، غرب، گیلان، مازندران و دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی شده است.

یکشنبه بر شدت و گستره بارش ها افزوده شده و به جز جنوب سیستان و بلوچستان در بیشتر مناطق کشور بارندگی پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش در مناطق جنوبی همراه با رعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقتی، در مناطق مستعد بارش تگرگ و در مناطق سردسیر و کوهستانی شمال غرب، غرب، شمال شرق، ارتفاعات و دامنه های البرز و زاگرس به شکل برف خواهد بود.شدت بارش در این روز در استان های گیلان، فارس، بوشهر، کرمان، نیمه شرقی خوزستان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان است.

روز دوشنبه عمده فعالیت بارشی در نیمه شرقی کشور، استان های ساحلی دریای خزر و بخش هایی از مرکز کشور است. همچنین در این روز در استان های واقع در شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی شده است.

روز سه شنبه بارش خفیف باران در سواحل غربی دریای خزر ادامه می یابد و در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب خراسان جنوبی بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده و چهارشنبه همین شرایط در بخش های جنوبی  بلوچستان، خراسان جنوبی و گیلان برقرار است.

از امروز تا دوشنبه دمای هوا به طور محسوسی در کشور به ویژه در نیمه شمالی کاهش می یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما