واریز پول اوراق مشارکت مترو با شرط و شروط

کدخبر: 377240
اقتصادنیوز :‌ مدیرعامل متروی تهران درمورد سرانجام واریز پول اوراق مشارکت مترو توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، علی امام  در مورد سرانجام واریز اوراق مشارکت سال ۹۸ متروی تهران با بیان اینکه براساس رایزنی های صورت گرفته مقرر شده است تا بانک رفاه به ازای ثبت هر وثیقه، مقداری از پول اوراق معادل بهای وثیقه را آزادسازی کند، گفت: بر همین اساس هفته گذشته ۱۵۷ میلیارد تومان از بهای اوراق مشارکت آزاد شد. 

وی با بیان اینکه مابقی پول با ثبت هر وثیقه در دفترخانه آزاد می شود، افزود: ۱۵۷ میلیارد تومان واریزی از سوی بانک رفاه در حساب شهرداری تهران است و هنوز به حساب شرکت مترو واریز نشده است، اما از آنجایی که بر اساس قانون، حتی یک ریال این پول نیز نمی تواند صرف هزینه های دیگر شود، به همین دلیل خیالمان راحت است که این پول در حساب شهرداری می ماند.

امام در پاسخ به این سوال که در فضای مجازی شائبه ای ایجاد شده مبنی بر اینکه شهرداری از هولوگرام به عنوان وثیقه آزادسازی پول اوراق مشارکت مترو استفاده می کند؟ افزود: هولوگرام جزء لیست وثایق مورد پذیرش بانک مرکزی نیست و بر همین اساس بانکها نیز مجاز به پذیرش آن نیستند و البته در صدد آن هستیم که این موضوع نزد بانک مرکزی پذیرش شود تا بخشی از مشکلات حل شود، اما هنوز این مسئله محقق و تایید نشده است.

وی در مورد مشکلات شهرداری با سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: مشکلات با سازمان تامین اجتماعی حل شده و بر همین اساس سازمان املاک شهرداری تهران می تواند با سرعت بیشتر وثایق مورد نظر بانک رفاه راه تامین کند.

امام با تاکید بر اینکه ریال به ریال پول اوراق توسط دیوان محاسبات دقیقا حسابرسی می شود، ادامه داد: البته براساس قانون، ۵۰ درصد اصل و سود این اوراق توسط دولت تضمین می شود و بانک رفاه باید هرچه سریعتر سهم دولت را واریز کند تا شهرداری هم برای تامین وثایق سهم ۵۰ درصدی خود راغب شود، اما متاسفانه این مهم هنوز محقق نشده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما