حمایت ترامپ از دادخواست ابطال نتایج انتخابات در چهار ایالت کلیدی

کدخبر: 378172
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور آمریکا از دادخواست دادستان کل ایالت تگزاس برای ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری در چهار ایالت استقبال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از طرح دادخواستی برای ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری امسال در چهار ایالت استقبال کرد.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «در پرونده تگزاس (به‌علاوه چند ایالت دیگر) ورود پیدا می‌کنیم. این [پرونده] بزرگی است. کشور ما به پیروزی نیاز دارد».

«کن پکستون» دادستان کل ایالت تگزاس روز سه‌شنبه اعلام کرده، پرونده‌ای را به دیوان عالی آمریکا تحویل داده و در آن خواستار ابطال نتیجه انتخابات در ایالت‌های جورجیا، پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین شده است.

ترامپ در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) در این چهار ایالت با اختلاف اندکی از «جو بایدن» رقیب دموکرات خود شکست خورده است.

این پرونده در حالی به دیوان عالی آمریکا تحویل داده شده است که این نهاد روز گذشته (سه‌شنبه) دادخواست «مایک کلی» نماینده جمهوریخواه پنسیلوانیا و متحد ترامپ درباره عدم قانونی بودن آرای پستی را رد کرده است.

به گفته کارشناسان علوم حقوقی، پرونده جدید که دادستان کل تگزاس ارائه کرده هم شانس چندانی برای پیروزی نخواهد داشت.

«جورج کانوِی» همسر مشاور سابق ترامپ روز سه‌شنبه در مصاحبه با شبکه «سی‌اِن‌اِن» گفت: «تا این لحظه این دیوانه‌وارترین پرونده» است که جمهوری‌خواهان از زمان شکست ترامپ در انتخابات مطرح کرده‌اند.

با این حال به نوشته نشریه «نیوز ویک»، «استیو مارشال» دادستان کل ایالت آلاباما و «جف لندری» دادستان کل ایالت لوییزیانا گفته‌اند اگر دیوان عالی این پرونده را قبول کند از آن حمایت خواهند کرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد. 

تیم دونالد ترامپ به رهبری «رودی جولیانی»، وکیل او ادعاهایی را درباره وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده و شکایت‌هایی را در ایالت‌های مختلف تنظیم کرده است. این شکایت‌ها در ایالت‌های مختلف رد شده‌اند.

روز گذشته بود که قضات دادگاه‌های دو ایالت میشیگان و جورجیا شکوائیه‌های ارائه شده توسط «سیدنی پاول» وکیل پیشین رئیس‌جمهور آمریکا درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری را رد کردند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما