کشف نوع جدید و خطرناک تر کرونا /سرعت انتقال چندبرابر شد

کدخبر: 380539
نوع جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا شناخته شده است. این ویروس در مقایسه با نوع اصلی کرونا با سرعت بیشتری انتشار می‌یابد اما تاکنون شواهدی مبنی بر مرگباری بیشتر آن به دست نیامده است.
کشف نوع جدید و خطرناک تر کرونا /سرعت انتقال چندبرابر شد

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از "فرانس 24"، اگرچه هنوز "بی‌اعتمادی چشم‌گیری" در باره نوع جدید ویروس وجود دارد، "بوریس جانسون" نخست‌وزیر بریتانیا در این باره گفت: نسخه جدید حدود 70 درصد سریع‌تر از نسخه قدیمی انتقال می‌یابد.

بنا به گزارش عصرایران، سازمان بهداشت جهانی (WHO) پس از شناسایی ویروس جدید کووید- 19 در بریتانیا اعلام کرد که با مقامات بریتانیا برای تحقیق و اطلاع رسانی "در تماس نزدیک" خواهد بود.

 پس از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا بخش عمده‌ای از جنوب شرقی انگلیس و لندن برای مهار بیماری کرونا تحت محدودیت‌های شدید و جدید قرار گرفت.

همچنین هلند پروازهای بریتانیا به خاک کشورش را ممنوع کرد.

هیچ شواهدی مبنی بر تفاوت اثربخشی واکسن‌های کرونا بر نوع جدید ویروس کووید -19 وجود ندارد/ عکس: رویترز

کشف نوع جدید کرونا در بریتانیا باسرعت بیشتر/ هلند: لغو پروازهای انگلیس

دولت هلند اعلام کرد که ممنوعیت پروازهای بریتانیا به هلند بین روزهای 30 آذر تا 12 دی اجرا خواهد شد.

هلندی‌ها پس از نمونه‌گیری و یافتن نوع جدید ویروس کرونا در کشورشان دستور ممنوعیت پروازها از بریتانیا را صادر کردند. نوع جدید ویروس کرونای یافت شده در هلند از همان مدل کشف شده در بریتانیا در اوایل ماه جاری میلادی بود.

مقامات هلند در انتظار "وضوح بیشتر" در باره شرایط "بریتانیا" اعلام کردند که "خطر ورود ویروس جدید از بریتانیا به هلند باید به حداقل برسد".

دولت هلند اعلام کرد که در روزهای آینده با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا "برای محدود کردن بیشتر خطر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا از بریتانیا" هم‌فکری و تعامل خواهد کرد.

اطلاعات از نسخه جدید کرونا

بی‌بی‌سی در این باره نوشت: سازمان بهداشت جهانی در توییتی اعلام کرد که با مقامات بریتانیا در مورد نسخه جدید ویروس کرونا در تماس نزدیک خواهد بود.

طبق این گزارش بریتانیا اطلاعات از تحقیقات مداوم در باره نوع جدید ویروس کرونا را به اشتراک می‌گذارد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) کشورهای عضو و مردم را "از ویژگی‌های این نوع ویروس و پیامدهای آن" مطلع می‌کند.

مقامات بریتانیا و سازمان‌های جهانی اعلام کردند: شواهدی در باره شدت میزان مرگباری نوع جدید ویروس، تفاوت رفتار آن در برابر درمان واکسن یا روند درمانی آن وجود ندارد.

"کریس ویتی" مدیر ارشد پزشکی بریتانیا در این باره گفت: من فکر می‌کنم ویروس جدید شرایط را به مراتب بدتر خواهد کرد اما اگر واکسن‌ها مفید واقع شوند، حقایق خوش‌بینانه‌ای در این زمینه وجود دارد.

در اروپای ویروس زده چه می‌گذرد؟

برنامه‌های جدیدی برای مهار ویروس کرونا در تعطیلات کریسمس درجنوب شرقی انگلیس و دیگر نقاط اسکاتلند، ولز و حتی دیگر نقاط جزیره انگلیس در نظر گرفته شده است.

"بوریس جانسون" نخست‌وزیر در حین اعلام محدودیت‌های شدیدتر گفت: "ساکنان ردیف 4 باید در خانه بمانند"

کشف نوع جدید کرونا در بریتانیا باسرعت بیشتر/ هلند: لغو پروازهای انگلیس

ایتالیا نیز دستور قرنطینه سراسری در بیشتر روزهای کریسمس و سال نو میلادی را صادر کرده است. این کشور در طول تعطیلات رسمی تحت محدودیت‌های "منطقه قرمز" قرار خواهد گرفت و تمامی فروشگاه‌ها، رستوران و بارهای غیرضروری در آن بسته خواهد شد. ایتالیایی‌ها فقط با دلایل محدود اجازه سفر خواهند داشت.

هلند و آلمان قوانین محدود کننده را تا ژانویه (ماه آینده) اعمال کرده‌اند. در تعطیلات کریسمس، آلمانی‌ها اجازه دارند تا تنها میزبان 4 نفر از اعضای نزدیک خانواده خود باشند.

اتریش قرار است پس از کریسمس وارد سومین دوره قرنطینه سراسری شود. از 26 دسامبر مغازه‌های غیر ضروری در این کشور تعطیل شده و رفت و‌آمدهای خارج از خانه محدود می‌شوند.

سوئد نیز استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه در  ساعات اوج رفت و‌آمد را توصیه کرده و دستورالعمل‌های قبلی خود در این زمینه را تغییر می‌دهد.

دفتر "امانوئل مکرون" رئیس‌جمهور فرانسه پس از مثبت شدن تست کرونای وی، حال رئیس جمهور را "پایدار" عنوان کرد. در این گزارش آمده است که او علائمی مانند خستگی و سرفه را تجربه می‌کند اما این علائم مانع کار او نمی‌شوند.

"ایگور ماتوویج" نخست‌وزیر اسلوواکی که هفته گذشته با مکرون در اجلاس اتحادیه اروپا شرکت کرده بود، دو روز پیش از مثبت شدن تست کرونایش خبر داد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی