کدخبر: ۳۸۱۰۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پادشاه مغرب: روابط با اسرائیل به نفع ثبات منطقه است!

اقتصاد نیوز : پادشاه مغرب در جریان دیدار با هیأت های آمریکایی و صهیونیستی که به رباط سفر کرده اند، مدعی شد: روابط با اسرائیل به نفع ثبات منطقه است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر به نقل از النشره، «محمد ششم» پادشاه مغرب با هیأت های صهیونیستی و آمریکایی در شهر رباط دیدار کرده است. وی در جریان این دیدار گفتگوهایی را با «جرد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ انجام داده است.

بر اساس گزارش النشره، پادشاه مغرب در جریان این دیدار مدعی شده است که روابطه با رژیم صهیونیستی به نفع ثبات منطقه است و می تواند در آن صلح را به ارمغان آورد! وی همچنین بر لزوم تقویت روابط رباط و تل آویو در زمینه های مختلف تأکید کرده است.

پادشاه مغرب در دیدار با هیأت های آمریکایی و صهیونیستی همچنین مدعی شده است که کشورش به حمایت از مسأله فلسطین ادامه می دهد. او بر لزوم تحقق راهکار دو دولتی در اراضی اشغالی نیز تأکید کرده است.

پیشتر «ناصر بوریطه» وزیر خارجه مغرب از توافقات جدید کشورش با رژیم صهیونیستی پس از عادی سازی روابط با تل آویو، سخن گفته بود. وی تأکید کرد: پروازهای مستقیم میان تل آویو و رباط آغاز شده اند. وزیر خارجه مغرب همچنین گفت: مراحل اعطای مجوز برای انجام پروازهای مستقیم میان تل آویو و رباط طی شده است و از این پس مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

این مقام مغربی همچنین یادآور شد: افزون بر آغاز پروازها، دفاتر تماس در شهرهای تل آویو و رباط راه اندازی شده اند. این سخنان پس از آن مطرح شد که شب گذشته یک هیأت مشترک آمریکایی- صهیونیستی با پروازی مستقیم از تل آویو وارد شهر رباط شدند.

همزمان با سفر «جرد کوشنر» مشاور رئیس جمهور آمریکا به مغرب که شب گذشته صورت گرفت، «احمد ویحمان» رئیس دیده بان مبارزه با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مغرب اعلام کرد که این روند توهین به احساسات ملت مغرب به شمار می‌رود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند