حمایت ۱۵۰ دموکرات از بازگشت بایدن به برجام

کدخبر: 381272
اقتصاد نیوز : صد و پنجاه قانون‌گذار دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای از تصمیم رئیس‌جمهور منتخب این کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران حمایت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علی‌رغم هشدارها و نگرانی‌های مقامات رژیم صهیونیستی از برنامه «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای بازگشت به برجام، نمایندگان دموکرات در کنگره حمایت خود را از این تصمیم بایدن اعلام کردند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، ۱۵۰ قانون‌گذار دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با امضای نامه‌ای از بازگشت بایدن به توافق هسته‌ای ایران، آنهم بدون هیچ شرط جدیدی، حمایت کردند.

بر اساس این گزارش، این تعداد امضا برای رد کردن هرگونه اقدام کنگره برای ممانعت از بازگشت دولت احتمالی بایدن به برجام کافی است.

در این نامه آمده است: «ما قویاََ درخواست شما از ایران برای بازگشت به تبعیت کامل از توافق هسته‌ای، بازگشت آمریکا به این توافق و مذاکرات آتی را تایید می‌کنیم».

نمایندگان دموکرات با بیان اینکه دیپلماسی با ایران، بهترین راه برای متوقف کردن و به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران است، گفتند: «ما در حمایت از شما برای برداشتن گام‌های دیپلماتیک ضروری سریع جهت احیای محدودیت‌ها بر برنامه هسته‌ای ایران متحد هستیم».

پیش از این، روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» به نقل از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی نوشت علی‌رغم اینکه بازگشت به برجام برای رئیس‌جمهور منتخب آمریکا یکی از دشوارترین چالش‌هاست اما او بعد از به‌دست گرفتن قدرت، زمان چندانی برای این کار ندارد.

این در حالی است که بایدن در مصاحبه با روزنامه «نیویورک‌تایمز» ضمن تشریح مواضع خود برای ماه‌های اولیه دولت احتمالی‌اش، گفته بود هنوز بر سر موضع بازگشت به برجام،  به عنوان «نقطه شروعی برای مذاکرات آتی» و همچنین به شرط تبعیت مجدد ایران از محدودیت‌ها ایستاده است.

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما