کدخبر: ۱۸۲۷۰۵ لینک کوتاه

«نهنگ آبی» غرق شد!

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، «نهنگ آبی» را نه یک بازی بلکه یک چالش دانست و از دستگیری سازندگان آن در روسیه خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسن کریمی قدوسی در نشست خبری سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای افزود: «نهنگ آبی» یک چالش همانند ریختن سطل آب یخ روی سر است.

وی ادامه داد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از سه ماه پیش از این موضوع مطلع بود اما آن را رسانه‌‌ای نکرد چون تاثیرات منفی زیادی داشت.

کریمی قدوسی افزود: از آنجایی که «نهنگ آبی» نیاز به یک ادمین برای تایید و اعلام مراحل دارد، با دستگیری سازندگان آن عملا دیگر این چالش وجود ندارد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: پرداختن به چنین موضوع‌هایی سبب می شود جریانی شکل بگیرد که بگوید بازی خوب نیست و بحران جدیدی در رابطه با بازی‌ها در سطح کشور ایجاد شود؛ اما باید بگوییم که تاکنون هیچ موردی از این بازی در ایران گزارش نشده است.

چالش «نهنگ آبی» یک بازی اینترنتی است که در چندین کشور وجود دارد. این بازی متشکل از یک سری وظایف واگذاری شده به بازیکنان توسط مدیران در طول ۵۰ روز است که با چالش نهایی، بازیکن نیاز به ارتکاب خودکشی دارد. اصطلاح «نهنگ آبی» از پدیده به ساحل آمدن نهنگ‌ها برای خودکشی است.