اونس طلا تا بهار به 1700 دلار می‌رسد!

کدخبر: 322438
اقتصادنیوز: یک تحلیلگر ارشد اقتصادی پیش بینی می کند که قیمت جهانی هر اونس طلا در 3 ماه نخست 2020 میلادی به مرز 1700 دلار خواهد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ Patrick Ceresa رئیس و موسس شرکت Big Picture Trading تاکید کرد: با افت شاخص سهام آمریکا ، قیمت هر اونس طلا تا پایان سه ماه نخست امسال به بیش از 1700 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش وی افزود: احساس می کنم روند صعودی قیمت طلا تا زمانی که قیمت بالاتر از سطح حمایتی 1500 دلاری تثبیت شده باشد، ادامه خواهد یافت. اگر این روند ادامه داشته باشد، قیمت طلا تا دو ماه آینده بالاتر از 1700 دلار خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: به نظر من شاخص اس اند پی 500 آمریکا طی سه ماه جاری با افت 200 تا 300 واحدی روبرو خواهد شد. نقدینگی خوبی وارد بازار طلا شده و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. عامل مهمی که می تواند کاتالیزور جهش قیمت طلا باشد، افت شاخص سهام آمریکا خواهد بود.

وی گفت: اصلاح بازار سهام آمریکا نیازی به کاتالیزور ندارد و عامل مهم اصلاح بازار می تواند ذخیره کردن سود از سوی سرمایه گذارانی باشد که مدت زمان زیادی است در بازار سهام سود کرده اند.

این تحلیلگر برجسته همچنین معتقد است که اقتصاد آمریکا حداقل تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر با رکود روبرو نخواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما