کدخبر: ۳۴۸۸۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران؛ افزایش جانباختگان و کاهش مبتلایان روزانه/ ۱۲ استان در وضعیت قرمز و هشدار

اقتصادنیوز: بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت شمار جان‌باختگان روزانه با افزایش اندک به رقم ۱۹۴ رسید اما تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به ۲۴ساعت قبل‌تر از آن بیش از ۲۰۰ مورد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز، سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد؛  همچنین در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند

وی در ادامه افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۲۱۹ هزار و ۹۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

او در ادامه افزود:  ۳۳۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۹۷۲ هزار و ۲۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

به گفته استانهای خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

استانهای تهران، فارس،کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی هم در وضعیت هشدار قرار دارند. 

این مطلب برایم مفید است
81 نفر این پست را پسندیده اند