تعیین تکلیف اسناد مالکیت املاک واگذار شده از سوی حاکم شرع

کدخبر: 377913
اقتصادنیوز :‌ وزیر راه و شهرسازی نسبت به صدور اسناد مالکیت ساکنان املاک واگذار شده از سوی حاکم شرع در مناطق مختلف تهران و کشور که تا کنون نهایی نشده است،دستوری را صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ،محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در نشستی با حضور زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، پس از بررسی پرونده واگذاری املاک حاکم شرعی که پس از انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی با حکم حاکم شرع و یا ذیل ماده ۱۴۷ و ۱۴۸ به افراد محروم و مستضعف از جمله مناطق تهرانسر، فرحزاد، سعادت آباد و دیگر مناطق تهران و یا سایر شهرها واگذار شده است و بنا به دلایلی تا کنون موفق به تسویه حساب و اخذ سند نشده اند، دستور داد تا اسناد مالکیت این املاک به افراد مذکور در اسرع وقت صادر و واگذار شود.

گفتنی است که این املاک با متراژ کمتر از ۲۰۰ متر در اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی به دستور حاکم شرع به خانواده های محروم و مستضعف منطقه واگذار شده و بعضی از افراد به دلایل مختلفی با گذشت بیش از سی سال از واگذاری و ساخت مسکن در آن موفق به اخذ سند نشده اند و طی دو سال اخیر نیز به جای روال گذشته نرخ کارشناسی روز ملاک محاسبه قرار گرفته که از توان مالکان خارج بود.

محمد سلامی همچنین دستور داد تا اراضی مذکور به قیمت منطقه ای به افراد ساکن در آن واگذار شده و اسناد مالکیت برای آن ها صادر شود.همچنین نسبت به تکمیل و صدور اسناد خانواده های دارای افراد معلول و ناتوان تسریع شود.

وزیر راه و شهرسازی در جریان این نشست همچنین گزارشی از اقدامات صورت گرفته درباره مسکن مهر و طرح ویژه این وزارت خانه برای تامین مسکن مورد نیاز مردم ارائه داد.

به گفته وی، افراد فاقد واحد مسکونی می توانند در طرح جدید ساخت ۴۰۰ هزار واحدی ثبت نام کنند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید