آخرین وضعیت شاخص فرابورس امروز 11 دی 1400

ریزش ۱۸ هزار و ۴۱۷ واحدی بورس تهران

کدخبر: ۴۶۶۰۵۰
شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، ۱۱ دی‌ماه) با ۱۸ هزار و ۴۱۷ واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۷۸ هزار واحدی قرار گرفت.
ریزش  ۱۸ هزار و ۴۱۷ واحدی بورس تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، در معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۹۰۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۶۳۰ واحد کاهش به ۳۶۳ هزار و ۴۶۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۹۱۲ واحد افت به ۲۲۸ هزار و ۵۸۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۶‌هزار و ۷۷۱ واحد و شاخص بازار دوم، ۲۶ ‌هزار و ۸۸۳ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این، در بین همه نمادها، گروه دارویی برکت (برکت) با ۴۷ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۴۴ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۴ واحد، فرآروده های غذایی و قند پیرانشهر (قپیرا) با ۲۳ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دوهزار و ۱۲۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۶۰ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک هزار و ۷۷ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۹۷۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۹۱۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۷۳۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۹۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۹۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۷۲ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شنبدر) با ۵۳۶ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

 برپایه این گزارش، امروز نماد ایران‌خودرو (خودرو)، پارس خودرو (خپارس)، سایپا (خساپا)‌، گروه دارویی برکت (برکت)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی)  پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک‌ میلیارد و ۵۴۶ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۱۷۱ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۶۶۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۱ هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، سنگ آهن گهر زمین (کگهر)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، صنعتی بهپاک (بهپاک)، ‌داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو)، جنرال مکانیک (رنیک) و تولید و صادرات ریشمک (ریشمک) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنعتی مینو (غصینو)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا) و صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید