قیمت طلا 18 عیار در سراشیبی!

قیمت دلار عقب نشینی کرد /قیمت سکه در مرز 14 میلیون تومان

کدخبر: 515069
اقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز دوشنبه 2 مداد ماه شاهد کاهش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود .
قیمت دلار عقب نشینی کرد /قیمت سکه در مرز 14 میلیون تومان

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار ارز امروز دوشنبه 24 مرداد ماه به مسیر کاهشی روز گذشته ادامه داد و اسکناس آمریکایی یک کانال پایین آمد .

با عقب نشینی قیمت دلار ، نرخ حواله درهم نیز نوسان محدودی را ثبت کرد. قیمت درهم امروز 20 تومان از عصر دیروز بالاتر بود. 

بازار دلار در تصرف برجام 

به نظر می رسد سیگنال های برجامی بازار ارز تهران را تحت تاثیر قرار داده است. امروز سخنگوی وزارت خارجه ایران درباره برجام گفت: پیشرفت‌های نسبی در مذاکرات وین حاصل شده است اما این پیشرفت‌ها به صورت کامل تامین کننده مطالبات قانونی ایران نبوده است. 

حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: اگر آمریکا با انعطاف واکنش نشان دهد، به توافق نزدیک هستیم و تا ساعت ۱۲ امشب آخرین جمع‌بندی خود را به صورت مکتوب به هماهنگ کننده اروپایی می‌دهیم.

روزنامه کیهان هم امروز درباره برجام نوشته بود که از گوشه و کنار زمزمه توافق به گوش می رسد .

روز گذشته هم اولیانوف ؛ نماینده روسیه در مذاکرات برجام گفته بود در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، توافق نهایی بر سر احیای برجام احتمالا تا هفته آینده حاصل شود.

طلا جهانی ریزش کرد

قیمت اونس طلا امروز  تقریبا 15 دلار از ارزش خود را از دست داد. این فلز گران بهای جهانی ظهر امروز در محدوده 1790 دلار معامله شد.  قیمت طلای جهانی 2 روز قبل بالای کانال 1800 دلار قرار گرفته بود . 

قیمت طلا 18 عیار در سراشیبی 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18عیار در روز های اخیر در سراشیبی افتاده است . فلز زرد رنگ داخلی در زمان نوشتن این گزارش تقریبا 18 هزار و 700 تومان از روز گذشته ارزان تر معامله شد . قیمت طلا 18 عیار امروز به قیمت 1 میلیون و 304 هزارو 400 تومان معامله شد . 

قیمت سکه در مرز 14 میلیون 

قیمت سکه هم امروز با سیگنال قیمت دلار بر مدار کاهش قرار گرفت . قیمت هر قطعه سکه امامی امروز تا مرز 14 میلیون تومان ریزش کرد که در مقایسه با روز گذشته بیش از 250 هزار تومان کاهش را نشان می دهد . 

ارزش ذاتی سکه امروز  12 میلیون و 600 هزار تومان بود که نسبت به قیمت نقدی تقریبا 1 میلیون و 400 هزار تومان فاصله دارد . حباب سکه هم امروز مانند روز گذشته در محدوده 11 درصد قرار داشت. 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی