پیش بینی قیمت دلار 21 اسفند 1401

خریدار دلار کمیاب شد /تغییر جهت انتظارات در بازار

کدخبر: ۵۶۰۷۰۳
اقتصادنیوز :به نظر می رسد انتشار اخبار مثبت دیپلماتیک در روزهای اخیر، جهت انتظارات را در بازار تغییر داده است.
خریدار دلار کمیاب شد /تغییر جهت انتظارات در بازار

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران روز جمعه گذشته با خبر توافق ایران و عربستان غافلگیر شد. بررسی ها نشان می دهد که روند کاهشی قیمت دلار که بعد از سفر گروسی و عدم صدور قطعنامه علیه ایران در نشست شورای حکام آغاز شده بود با توافق غیر منتظره تهران و ریاض بیشتر شد.

خط دهی سیاسی به بازار ارز

 به نظر می رسد انتشار اخبار مثبت دیپلماتیک در روزهای اخیر، جهت انتظارات را در بازار تغییر داده است. 

سورپرایز دیپلماتیک برای بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه 

به باور تحلیلگران سیاسی روابط ایران و عربستان به دلیل اهمیت این دو کشور در منطقه و تاثیری که بر روی سایر بازیگران منطقه ای دارند، از اهمیت زیادی برخوردار است.

فشار فروش در بازار سکه

گفته می شود در بازار کمتر کسی حاضر است دست به خرید بزند و فشار فروش در بازار حکم فرماست.یکی از دلایل آن است که بر اساس آنچه تحلیل های بین‌المللی مطرح می‌کنند، برجام می‌تواند این بار از مسیر متفاوت و از کانال عربستان ادامه پیدا کند.

دوم قدرت‌گیری چین به عنوان یک قدرت دیپلماتیک در منطقه می‌تواند قدرت غرب در تلاش برای منزوی کردن ایران را کم کند و سوم خبر آزادسازی و تبادل زندانیان و احتمال آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی بار دیگر با تکیه بر شرایط به وجود آمده برای بازار ارز باورپذیرتر شده است.

کاهش شبانه قیمت دلار

گفته می شود نرخ دلار در معاملات پشت خطی  دیشب نیز نزولی بوده است.در حال حاضر برخی از فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند با توجه به دومینوی اخبار مثبت، روند کاهشی دلار در هفته جاری تداوم یابد.

 
 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید