ایران خودرو به متقاضیان پژو پارس بدل زد/ این خودرو جایگزین می‌شود؟

کدخبر: ۶۳۶۴۷۴
اقتصادنیوز: به نظر می رسد سورن پلاس با موتور XU7P رویای پژو پارس شدن دارد و خیز برداشته تا در سال ۱۴۰۳ جایی این خودروی پُرطرفدار را در بازار بگیرد.
ایران خودرو به متقاضیان پژو پارس بدل زد/ این خودرو جایگزین می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، تولید خانواده سمند تا پایان بهمن ۱۴۰۲ به نسبت مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ با افت حدود ۱۵ درصدی همراه بوده است اما در سه ماهه منتهی به بهمن سال گذشته شاهد برگشتن ورق تولید این خانواده خودرویی و افزایش تیراژ تولید هستیم. به نظر می رسد دلیل این مساله را باید در ایده مدیران ایران خودرو در جایگزینی سورن پلاس با موتور XU7P به جای پژو پارس جست و جو کرد.

امیدواری ایران خودرویی ها به سورن پلاس سبب شده تا فیتیله تولید خانواده سمند را بالا بکشند و تیراژ تولید این گروه خودرویی را افزایش دهند.

خبر مرتبط
خودرویی که اشک خریداران را در آورد!

اقتصادنیوز: بررسی بازار خودرو در نیمه دوم ۱۴۰۲ نشان می دهد، پژو پارس پُر حاشیه ترین خودروی حاضر در بازار محسوب می شود.

بررسی اطلاعات منتشر شده در سایت کدال سازمان بورس نشان می دهد ایران خودرویی ها تا پایان بهمن ۱۴۰۲ در مجموع حدود ۵۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه انواع سمند تولید کردند که در مقایسه با تولید محقق شده تا پایان بهمن ۱۴۰۱ از افت حول و حوش ۱۵ درصدی حکایت دارد.

آبی های جاده مخصوص در بازه زمانی مشخص شده از سال ۱۴۰۱ در مجموع نزدیک به ۶۶ هزار و ۶۰۰ دستگاه انواع سمند را در خطوط تولید خود تکمیل کردند.

مشروح این گزارش را در اکوایران با تیتر «خودرویی که دوست دارد پژو پارس شود / امید ایران خودرویی ها به بدل محصول پُرطرفدارشان» بخوانید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید