رصد بازار خودروهای کارکرده

قیمت «هیوندای i10» کارکرده در بازار+اینفو

کدخبر: 394795
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: هیوندای i10 یک هاچبک کوچک شهری است که نسل دوم آن در سال 2013 معرفی و وارد بازار شد.

به گزارش اقتصادنیوز با معرفی نسل دوم این خودرو در تابستان سال 95 کرمان خودرو قراردادی را با کمپانی هیوندای منعقد کرد که بر اساس آن، کرمان موتور مونتاژ چند خودرو هیوندای را در خط تولید خود به عهده گرفت. نخستین محصولاتی که در این خط تولید به مونتاژ رسیدند، هیوندای i10 و i20 بودند که فروش آنها از سال 95 و تحویل آنها از سال 96 آغاز شد.

ماشین دست دو

هیوندای i10 مجهز به موتور 1248 سی‌سی 4 سیلندر و 16 سوپاپ مجهز است که  توانایی تولید 86 اسب بخار را دارد. سیستم انتقال قدرت به صورت اتومات تیپ‌ترونیک است.

اما حداکثر سرعت این خودرو 166 کیلومتر بر ساعت  است و شتاب صفر تا 100 هیوندای i10 نیز 13.8 ثانیه است. مصرف سوخت این خودرو در حالت ترکیبی به ترتیب 6.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است.  

اقتصاد نیوز در گزارشی به برآوردهای قیمتی این خودرو پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما