رصد بازار خودروهای داخلی؛

شاهین در بازار 345 میلیونی شد+ جدول

کدخبر: 442203
اقتصادنیوز: رصد بازار سایپا امروز 30 شهریور 1400 از افت 1 تا 2 میلیونی قیمت پرتیراژهای این شرکت در بازار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ علاوه بر بازار سایپا امروز شاهد افت قیمت در بازار ایران خودرو نیز بودیم و با این شرایط می توان گفت مقاومت در برابر ریزش قیمت خودرو در حال از بین رفتن است و اثرات تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو در بازار در حال نمایان شدن است و این روند را می توان به خوبی در بازار پرتیراژهای سایپا مشاهده کرد.  

افت قیمت در بازار خودروهای سایپا در حالی شکل گرفت که طی دو روز گذشته نرخ دلار شکل صعودی به خود گرفته، اما این روند نتوانست بر بازار خودرو اثرگذار باشد. از سوی دیگر اظهارنظر های مطرح شده در خصوص برجام نیز از سوی طرف های خارجی چندان مثبت نبوده است. هرچند این دو عامل می توانست شکل بازار خودرو را تغییر دهد و صعودی کند اما بازار خودرو تاکنون روی خوشی به این عوامل از خود نشان نداده و در انتظار تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو  روند نزولی را پیش گرفته است.

براساس ارزیابی بازار خودرو می توان گفت امروز «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» معمولی و «ساینا» در بازار افت قیمت داشتند. داده های اعلام شده نشان دهنده آن است که امروز «کوییک معمولی» و «تیبا صندوقدار» افت یک میلیونی قیمت در بازار داشت و «تیبا 2» معمولی و «ساینا» نیز در بازار افت 2 میلیونی قیمت را تجربه کردند.


بیشتر بخوانید: تدام افت قیمت خودرو در آخرین روزهای تابستان 


وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز «کوییک R» امروز تغییر قیمتی در بازار داشت و قیمت آن به 170 میلیون رسید. از سوی دیگر «کوییک معمولی» هم با افتی یک میلیونی در بازار 168 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «تیبا صندوقدار» نیز در بازار افتی یک میلیون تومانی داشت و  143 میلیون تومان قیمت گذاری شد و قیمت «تیبا 2» معمولی نیز با افت دو میلیونی در بازار به 153 میلیون تومان رسید.

«ساینا» هم امروز با افت دو میلیونی در بازار با قیمت 153 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

اما در کنار تغییر قیمت ها، بازار امروز سایپا یک تغییر هم داشت و آن به موضوع فک رهن شاهین باز می گردد، این خودرو اواخر سال گذشته به تعداد محدود در اختیار خریداران قرار گرفت اما سند آن در اختبار شرکت سایپا بود و حال با گذشت نزدیک به یک سال شرکت سایپا اقدام به فک رهن این خودرو ها کرده است. با این شرایط امکان قیمت گذاری این خودرو در بازار فراهم شد. ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که این خودرو در بازار امروز 345 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.  

سایپا 30

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما