ادعای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران/ مذاکرات هر نتیجه ای داشته باشد ...

کدخبر: 485972
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: ما همچنان به راه حل دیپلماتیک برای موضوع هسته ای ایران متعهد هستیم، با این حال، این مذاکرات هر نتیجه ای داشته باشد ما با شرکای فراوان خود برای مقابله با تهدیدهای ایران همکاری خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس پنتاگون در راستای سیاست هراس واشنگتن از نفوذ منطقه ای ایران و نیز پیشرفت های برنامه صلح آمیز هسته ای تهران در چارچوب برجام افزود: هیچ راه سریعی برای حل چالش های امنیتی این منطقه به خصوص در ارتباط با ایران وجود ندارد. رئیس جمهوری آمریکا واضح اعلام کرده که آمریکا متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است.

وزیر دفاع آمریکا بار دیگر با متهم کردن ایران به تلاش برای هسته‌ای شدن گفت: ایران درحال توسعه برنامه هسته‌ای خود و سرمایه‌گذاری به‌ روی توانمندی‌های نظامی خود به‌خصوص موشکهای بالستیک است.

لوید آستین با تاکید بر اینکه ما همچنان به راه حل دیپلماتیک برای موضوع هسته ای ایران متعهد هستیم، مدعی شد با این حال، این مذاکرات هر نتیجه ای داشته باشد ما با شرکای فراوان خود برای مقابله با تهدیدهای ایران همکاری خواهیم کرد.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه ادعاهایش در هراس واشنگتن از برنامه دفاعی بازدارندگی موشکی ایران است، گفت که در کوتاه مدت ما کسب اطلاعات و دفاع هوایی منطقه ای را تقویت خواهیم کرد و در دراز مدت با یکدیگر برای جلوگیری از استفاده ایران از موشک ها و توسعه پهپادها همکاری خواهیم کرد.

این مقام دولت بایدن بدون اشاره به حضور نظامی کشورش کیلومترها دورتر از خاک خود در منطقه غرب آسیا مدعی شد ما در کنار شرکای خود برای پاسخگو کردن ایران و نیروهای وابسته به آن متحد خواهیم بود.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها که از ششم دی‌ماه سال گذشته آغاز شد، ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ به پیشنهاد مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد یک دوره تنفس شد و مذاکره کنندگان برای مشورت‌های سیاسی به پایتخت‌های خود بازگشتند.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفت‌ وگوها، خواهان جمع‌بندی سریع‌تر مذاکرات هستند اما دست‌یابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی ایالات متحده آمریکا در خصوص چند موضوع باقی‌مانده مهم و کلیدی است.

جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که اگر طرف آمریکایی واقع‌بینانه عمل کند، امکان دست یابی به توافق در وین وجود دارد. توافق مد نظر ایران سندی است که تحریم ها به صورت حداکثری رفع شود و منطقه‌ هم از اجرای آن بهره‌مند شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی