درخواست مهم پوتین از مردم روسیه در آستانه انتخابات

کدخبر: ۶۳۴۶۹۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه گفت: هر یک رای مهم است به همین دلیل من از شما می‌خواهم تا به اهمیت حق رای خود پی ببرید.
درخواست مهم پوتین از مردم روسیه در آستانه انتخابات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه و با انتشار ویدئویی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه بیان کرد: «ما باید عزم خود را برای پیشبرد اهداف جزم کنیم. هر یک رای مهم است به همین دلیل من از شما می‌خواهم تا به اهمیت حق رای خود پی ببرید.»

طبق گزارش راشا تودی، رئیس‌جمهور روسیه در ادامه این ویدئو تاکید کرد: «دوستان عزیز! همه ما، مردم چند قومی روسیه، یک خانواده بزرگ هستیم. ما نگران کشورمان هستیم، باید مراقب آن باشیم، ما می‌خواهیم که روسیه کشوری ثروتمند، قوی، آزاد و مرفه باشد. ما هم‌چنین خواهان بهبود استانداردهای زندگی و افزایش کیفیت آن هستیم»

خبر مرتبط
روسیه درگیر در باتلاق ناممکن‌ها/چگونه پوتین جامعه مدنی را مهار کرد؟

اقتصادنیوز: پوتین در دوره های ریاست خود ضمن متوقف کردن فرایند مدنیزاسیون، تلاش کرد تا صدای هرگونه منتقدی را خاموش کند. در این میان سوالی که مطرح می شود، این است، چرا جامعه مدنی این کشور نتوانست رئیس جمهوری را مهار کند؟

او در ادامه افزود: «ما هر کاری را که می‌خواهیم انجام خواهیم داد. بنابراین، من از شما می‌خواهم که در انتخابات شرکت کرده و موضع مدنی و میهنی خود را ابراز کنید. برای آینده موفق روسیه عزیزمان به نامزدی که انتخاب کرده‌اید، رای دهید. فقط شما، شهروندان روسیه، می‌توانید در مورد آینده میهن تصمیم بگیرید. من می‌خواهم تاکید کنم که تنها منبع قدرت در کشور ما مردم هستند. این ماده، قانونی کلیدی است که در قانون اساسی روسیه نیز ذکر شده است.»

پوتین در پایان خاطرنشان کرد که مردم «نه تنها رای خود را خواهند داد، بلکه اراده و تلاش خود و مشارکت شخصی خود را در توسعه بیشتر روسیه اعلام خواهند کرد زیرا انتخابات گامی به سوی آینده است.»

شورای فدراسیون روسیه به طور رسمی ۱۷ مارس ۲۰۲۴ (۲۷ اسفند) را به عنوان تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه تعیین کرد.

کمیسیون مرکزی انتخابات پس از آن تصمیم گرفت که رای‌گیری در طول سه روز، در ۱۵ تا ۱۷ مارس ۲۰۲۴ (۲۵ الی ۲۷ اسفند) برگزار شود و این اولین انتخابات سه روزه ریاست‌جمهوری در تاریخ روسیه است.

هم‌چنین، به غیر از مسکو، رای‌دهندگان در ۲۸ منطقه روسیه می‌توانند به صورت آنلاین رای دهند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید