میرزویان: در مراحل نهایی رسیدن به پیش نویس توافقنامه صلح با آذربایجان هستیم

کدخبر: ۶۵۲۸۵۶
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه ارمنستان اعلام کرد: برای رسیدن به یک پیش نویس توافقنامه صلح با آذربایجان در مراحل نهایی قرار داریم.
میرزویان: در مراحل نهایی رسیدن به پیش نویس توافقنامه صلح با آذربایجان هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان گفت که برای رسیدن به یک پیش نویس توافقنامه صلح با آذربایجان در مراحل نهایی قرار داریم.

خبر مرتبط
هشدار به پوتین رسید/ ارمنستان همچنیان متمایل به غرب

نشست مقامات اتحادیه اروپا و ایالات متحده با پاشینیان نشان از تمایل ایروان برای نزدیکی به غرب است.

میرزویان طی یک سخنرانی در نشست گفت وگوی راهبردی ارمنستان و آمریکا گفت که مقامات کشورش معتقد هستند برای رسیدن به یک صلح تاریخی زمان کمی مانده است که می‌تواند به یک صلح پایدار در منطقه منتهی شود.

وی در این نشست که با حضور «جیمز اوبراین» دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا برگزار شد، با بیان اینکه ارمنستان متعهد به عادی سازی روابط و تعیین مرزهای خود با آذربایجان است، گفت: این تصمیم بستگی به رفتار متقابل در به رسمیت شناختن تمامیت ارضی مطابق با اعلامیه آلماآتا در سال ۱۹۹۱ است.

میرزویان گفت که ارمنستان علاقه‌مند است تمامی موانع مرتبط با ارتباطات منطقه ای را به عنوان بخشی از مذاکرات صلح جاری و چشم انداز توسعه منطقه ای بر اساس احترام کامل به حاکمیت و صلاحیت کشورها و نیز اصول برابری و متقابل رفع کند.

وی گفت که مشارکت تقویت شده بین ایروان و واشنگتن پتانسیلی برای کمک به ایجاد صلح بادوام در قفقاز جنوبی دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی