زلزله ترکیه انتخابات ریاست‌جمهوری را به تعویق می‌اندازد؟

کدخبر: ۵۵۵۹۴۲
اقتصادنیوز: یک رسانه چاپ ترکیه اعلام کرد، حزب عدالت و توسعه این کشور قصد ندارد به دلیل وقوع زلزله زمان برگزاری انتخابات آتی را به تعویق بیاندازد.
زلزله ترکیه انتخابات ریاست‌جمهوری را به تعویق می‌اندازد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک روزنامه چاپ ترکیه می‌گوید حزب حاکم این کشور قصد ندارد به دلیل زلزله مرگبار اخیر، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تغییر دهد.

آناتولی گزارش داد، یک روزنامه چاپ ترکیه روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه برنامه‌ای برای تعویق انتخابات عمومی این کشور به دلیل وقوع زلزله اخیر ندارد.

بنا به اعلام این رسانه‌ای ترکیه‌ای، دو تاریخ از پیش مطرح شده برای برگزاری زمان انتخابات در ترکیه همچنان روی میز بدون تغییر باقی مانده است.

در گزارش این روزنامه ترکیه‌ای آمده است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه خواهان برگزاری رأی گیری انتخاباتی در ۱۴ ماه مه است، در حالی که برخی از اعضای حزب حاکم ۱۸ ژوئن را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات مطرح کرده‌اند. با این حال هنوز هیچ تصمیم یا برنامه‌ای در درون حزب حاکم برای تغییر زمان انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی به تاریخ دیگری وجود ندارد.

این گزارش می‌افزاید که شورای عالی انتخابات ترکیه بر روی روند رأی گیری از افرادی که از مناطق زلزله زده نقل مکان کرده‌اند و نیز افرادی که در مناطق آسیب دیده این کشور همچنان ساکن هستند، کار خواهد کرد.

گفتنی است، زمین لرزه بزرگی بامداد دوشنبه (۱۷ بهمن) جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند. در جریان این زمین لرزه ۷.۸ دهم ریشتری خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارد شد و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.

این حادثه مرگبار واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشته و رهبران کشورهای مختلف با ملت‌های سوریه و ترکیه ابراز همدردی کرده‌اند و در این راستا کمک‌هایی نیز به دو کشور شده است.

تیتر یک
  • بررسی تورم دهک های پایین در ۱۴۰۱

    در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید