منطقه امن، توطئه جدید اسرائیل برای اشغال غزه!

کدخبر: ۶۱۳۸۸۰
اقتصادنیوز: اسرائیل اخیرا بر طبل احداث «منطقه امن» در غزه می‌کوبد و ظاهرا تحت پوشش این مسئله، به دنبال اشغال هر چه بیشتر اراضی فلسطین است.
منطقه امن، توطئه جدید اسرائیل برای اشغال غزه!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا به آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که در تلاش هستند یک «منطقه امن» در عمق دو کیلومتری در داخل نوار غزه ایجاد کنند.

کتائب القسام: 60 نظامی اسرائیلی امروز کشته شدند/ وجود منطقه امن در غزه دروغ است

این اقدام صهیونیستها بسیار مشکوک است؛ زیرا تل‌آویو با ترفندهای مختلف از آغاز اشغال فلسطین، مناطق مختلفی از این کشور را به اشغال خود درآورده است.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اما وجود مناطق امن در غزه را تکذیب کرد و گفت: صهیونیستها، تمامی مناطق غزه را بدون استثناء بمباران می‌کنند. ادعای وجود مناطق امن در غزه، دروغ است. اسرائیل دایره حمله به غیر نظامیان را گسترش داده و دهها کشتار جمعی را مرتکب شده است.

القدره همچنین تأکید کرد، رژیم صهیونیستی حتی یک وجب از خاک غزه را بدون بمباران رها نکرده است.

نبرد رزمندگان مقاومت فلسطین و نیروهای رژیم صهیونیستی بعد از ۷ روز آتش‌بس موقت صبح روز جمعه هفته گذشته از سر گرفته شد.

توطئه جدید صهیونیستها برای اشغال غزه

شبکه خبری العربیه به نقل از «جهاد الحرازین» استاد علوم سیاسی دانشگاه قدس گزارش داد، رژیم صهیونیستی با نیرنگ جدید، در پی اشغال بخشی از غزه است.

الحرازین با بیان اینکه نوار غزه بیشترین تراکم جمعیتی را دارد، گفت: طرح اسرائیل در ادامه طرحهای کوچاندن اجباری ملت فلسطین است. ایجاد منطقه امن در یک نوار مرزی که طول آن ۴۵ کیلومتر است، به معنای اشغال 20 درصد از خاک غزه است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه این اقدام به معنای کوچاندن بیش از ۵۰۰ هزار شهروند فلسطینی از محل سکونتشان است، تصریح کرد، چنین مسئله‌ای، به منزله فاجعه برای فلسطین است و صهیونیستها از این طریق، به دنبال کاهش جمعیت غزه هستند.

اسرائیل به دنبال کوچاندن اجباری مردم غزه است

«عبدالفتاح دولة» از مسئولان جنبش فتح نیز در این زمینه گفت: اسرائیل با ایجاد منطقه امن، به دنبال کوچاندن اجباری ملت فلسطین است و این مسئله را با بمباران غزه اغاز کرد و بخشی از مردم نیز مجبور شدند به جنوب این منطقه مهاجرت کنند».

دوله همچنین تأکید کرد: خبرهای درز کرده از طرح نظامی اسرائیل برای مرحله ما بعد حماس حاکی از آن است که تل‌آویو قصد دارد مردم غزه را به سیناء [واقع در مصر] منتقل کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: احداث منطقه حائل، در راستای اجرای طرح کوچاندن اجباری است تا از این طریق، اسرائیل طرح اشغال و مصادره اراضی [فلسطین را تکمیل کند و جغرافیای سیاسی این منطقه را تغییر دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید