دو سناریو برای قیمت دلار

نگرانی موقت نوسان گیران بازار ارز

کدخبر: 426043
برای بازار ارز امروز پیش بینی می شود قیمت دلار با دو سناریو روبرو شود. در بازار یک نگرانی نیز وجود دارد شماری از معامله گران بیم آن دارند که با شکست حمایت شده،‌ فروشنده های بیشتری به بازار هجوم بیاورند

به گزارش اقتصادنیوز، از دست رفتن حمایت ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی، انتظارات نزولی را در بازار ارز تقویت کرده است. شماری از معامله گران نگران هستند که با شکست حمایت شده،‌ فروشنده های بیشتری به بازار هجوم بیاورند و قیمت دلار  را  به سوی ابتدای کانال ۲۴ هزار تومانی هدایت کنند. آخرین باری که فروشندگان دست بالا را در بازار بدست آوردند، اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومانی نزول کرد و از آن نقطه، به جاده افزایشی برگشت. 

دو سناریو برای روز جاری دلار

می توان گفت که بازار در روز چهارشنبه دو سناریو را می تواند تجربه کند. در سناریوی اول،‌ قیمت دلار افت بیشتری را تجربه نخواهد کرد و برگشت قیمت دلار به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی موجب خواهد شد که فروشندگان دیگر به بازار هجوم نیاورند. در سناریوی دوم، ماندن زیر محدوده ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان موجب می شود که شماری از معامله گران،‌ بخشی از ارزهای دپو شده خود را به فروش برسانند و در انتظار واکنش بازار به سطوح پایین تر باشند.

 دلار پشت خطی

شمار بیشتری از معامله گران اعتقاد دارند که رخ دادن سناریوی دوم محتمل تر است. از نگاه آن ها، تقاضای زیادی در بازار وجود ندارد و حجم معاملات نیز پایین آمده است. گفته می شود، بخشی از کاهش تقاضا به دلیل مسدود شدن کارت بانکی برخی از معامله گران بزرگ بوده است و دلیل دیگر افت تقاضا، احتمال آغاز دوباره مذاکرات برای احیای برجام عنوان شده است. با این حال، بخشی از معامله گران عنوان می کنند که افت احتمالی روزهای آتی در صورتی که با پایان تحریم ها همراه نشود، پایدار نخواهد بود. از نگاه آن ها محدود کردن بازار می تواند به طور موقت قیمت دلار را آرام کند، ولی در هیچ زمانی راه حل بادوامی نبوده است و افزایش نااطمینانی زمینه ساز تقاضاهای شدیدتر به بازار شده است.

 

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما