کدخبر: ۲۶۴۶۸۲ لینک کوتاه

بورس کانادا پنجمین صعود هفتگی متوالی را به ثبت رساند

اقتصاد نیوز: شاخص بورس کانادا با ثبت پنجمین صعود هفتگی متوالی خود در بالاترین سطح سه ماهه اخیر قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، شاخص بورس تورنتو در پایان آخرین دور از معاملات هفتگی با رشد ۸۵.۲۷ واحدی در سطح ۱۵ هزار و ۳۶۶.۰۵ واحد بسته شد. کاترین دل گرس، مشاور سرمایه‌گذاری در مؤسسه " تی دی ولث" گفت: پس از ریزش بورس کانادا در پاییز امسال، با توجه به افزایش احتمال اتخاذ سیاست محتاطانه‌تر توسط بانک‌های مرکزی آمریکا و کانادا در خصوص افزایش نرخ بهره، اکنون تمایل معامله گران به خرید سهام بیشتر شده است.

نماد شرکت‌های سلامت بیش از سایر نمادها در این افزایش مؤثر بودند با این حال رشد نمادها در بخش‌های دیگر چون مالی، صنعتی و انرژی مشهود بود.

بانک مرکزی کانادا از دسامبر سال گذشته رویکرد محتاطانه‌تری در خصوص افزایش نرخ بهره اتخاذ کرده است اما تفاوت بین نرخ بهره این دو اقتصاد مطرح آمریکای شمالی احتمالاً این بانک را وادار به تجدید نظر در رویکرد خود خواهد کرد. نرخ بهره کانادا در حال حاضر ۱.۷۵ درصد است که حدود ۰.۷۵ درصد کمتر از نرخ بهره آمریکا است.

در بازار ارز، ارزش دلار کانادا در برابر همتای آمریکایی آن کاهشی و در برابر یورو افزایشی بود به گونه‌ای که هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۲۱۵ دلار کانادا، هر یورو به ازای ۱.۵۰۳۸ و هر پوند به ازای ۱.۷۴۴۲ دلار کانادا و هر فرانک سوئیس به ازای ۱.۳۳۱۵ دلار کانادا مبادله شد.

در برابر سایر ارزهای مهم جهانی، هر دلار کانادا به ازای ۵۳.۷۱۰۱ روپیه هند، ۱.۰۵۳۷ دلار استرالیا، ۸۲.۸۲۸۵ ین ژاپن و ۵.۱۰۶۱ یوان چین مبادله شد.