کدخبر: ۲۶۷۹۳۳ لینک کوتاه

عرضه اینترنتی گوشت فعال است

اقتصادنیوز: سالمی گفت: توزیع گوشت از طریق فروشگاه اینترنتی از روز گذشته به وزارت صمت محول شده و عرضه همچنان از طریق سه سایت اینترنتی ادامه دارد.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا سالمی مدیر کل پشتیبانی نظام استان تهران در جریان بازدید از کشتارگاه و محل نگهداری دام‌های وارداتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تصمیم جدید دولت بحث عرضه و توزیع گوشت از طریق فروشگاه‌های اینترنتی به  وزارت صمت  محول شده، با این وجود این مسئولیت از پشتیبانی امور دام و  وزارت جهاد کشاورزی  ساقط شده است.

وی افزود: پشتیبانی امور دام برای آنکه طرح عرضه گوشت از طریق فروشگاه اینترنتی نیمه کاره نماند و ادامه یابد این طرح را  از طریق سه فروشگاه اینترنتی ادامه خواهد داد تا  راهکار بهتری در توزیع و رفع نواقص موجود بدست آید.

سالمی ادامه داد: در طول روزهایی که عرضه اینترنتی گوشت قرمز ادامه داشت حدود ۳۵ تن گوشت به مردم رسیده است به طوریکه روزانه ۲ تا ۲ و نیم تن گوشت از طریق سایت به روز رسان، یک تا یک ونیم تن از طریق سایت یخچال و یک تا یک ونیم تن دیگر هم بوسیله سایت مستر قصاب عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سایت اینترنتی یخچال پس از قطعی موقت از شنبه شروع به کار خواهد کرد، بیان کرد: در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی تنها در تهران فعال هستند و ممکن است  وزارت صمت  راهکارهای بهتری برای عرضه در دیگر استان‌ها داشته باشد.

بیشتر بخوانید: واردات دام زنده تا تعادل قیمت گوشت ادامه دارد/ نظارت و برخورد وظیفه ما نیست

مدیر کل پشتیبانی نظام استان تهران از واردات روزانه ۲ هزار رأس دام زنده خبر داد و گفت: همچنین روزانه مقادیر لاشه سرد و گرم وارد کشور می‌شود که این امر بخشی از تقاضا را پوشش می‌دهد، با این وجود پیش‌بینی می‌شود روند افزایش  قیمت گوشت  در بازار متوقف شود.

سالمی از افزایش  واردات گوشت  خبر داد و گفت: در ده ماهه گذشته ۲ و نیم برابر سال قبل گوشت سبک وارد شده است، همچنین کاهش ۱۷ درصدی کشتار تنها نشان می‌دهد که مقادیری دام از کشور خارج شده است.

وی در پایان قاچاق دام را عامل اصلی  گرانی گوشت  در بازار اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون هر کیلو دام زنده در کشور‌های غربی و جنوبی ۸۰ هزار تومان است در حالی که در کشور ما قیمت دام نصف این رقم است، با این وجود بدیهی است که انگیزه خروج غیر قانونی دام از کشور افزایش یابد.