کدخبر: ۳۱۲۹۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ثبت نام روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها

رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین با اشاره به دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین گفت: متقاضیان برای نام نویسی به سامانه NGVI.IR مراجعه کنند، حداکثر تا مدت دو ماه آینده به همه درخواست‌ها رسیدگی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی محمودیان افزود: در مدت یک هفته از طرف این اتحادیه، پیامکی برای متقاضیان ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه، نزدیک‌ترین مرکز مجاز به محل سکونت خود را برای تبدیل انتخاب و به آن مراجعه کنند.
وی با اشاره به افزایش گسترده تقاضا برای گازسوز کردن خودرو هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، گفت: اولویت تبدیل خودرو با افرادی است که زودتر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و لازم است متقاضیان تبدیل هرچه زودتر درخواست خود را ثبت کنند.
رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین با تاکید بر لزوم صبوری متقاضیان، افزود: حداکثر تا دو ماه آینده به همه متقاضیان گازسوز کردن خودرو‌ها خدمات‌رسانی خواهد شد و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.
محمودیان، هزینه تبدیل خودرو‌ها به دوگانه‌سوز را بسته به کیفیت کیت، نوع خودرو و اندازه مخزن به‌صورت میانگین 2 و نیم تا 4 و نیم میلیون تومان اعلام کرد و اطمینان داد: این رقم ثابت است و به هیچ وجه در روز‌های آینده شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب نخواهیم بود.
وی با اشاره به لزوم گازسوز کردن خودرو‌ها از طریق سامانه جامع اطلاعات خودرو‌های دوگانه‌سوز (NGVI.IR) و مراکز مجاز تبدیل تاکید کرد: مردم به‌منظور دریافت خدمات و محصولات با کیفیت و قیمت مناسب و نیز تامین ایمنی خود و خانواده از مراجعه به مراکز و کارگاه‌های غیرمجاز تبدیل خودرو‌ها خودداری کنند.
محمودیان افزود: خوشبختانه قطعات و تجهیزات مورد نیاز این صنعت کاملا بومی‌سازی شده و با توجه به افزایش تعداد تقاضاها، هم‌اکنون کارخانه‌های تولید تجهیزات مورد نیاز این صنعت ظرفیت تولید خود را افزایش داده اند و شبانه‌روزی و دو شیفته کار می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه تبدیل خودرو‌ها به گازسوز با نظارت وزارت صمت و سازمان استاندارد انجام می‌شود، گفت: هم‌اکنون 250 واحد کارگاهی مجاز در کشور آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند که با احتساب 130 واحد در دست ساخت، تا یک ماه آینده این تعداد به 380 واحد افزایش می‌یابد.
محمودیان اضافه کرد: امکان افزایش تعداد واحد‌های کارگاهی تبدیل سوخت خودرو‌ها تا یک هزار واحد در کشور وجود دارد.
این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند