کدخبر: ۳۴۲۱۵۵ لینک کوتاه

نیمی از تالارهای پذیرایی ورشکست شدند

اقتصاد نیوز: رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی گفت: چندین ماه است اعضای اتحادیه دچار مشکل شده اند و ۵۰ درصد واحد‌ها به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن، ورشکست شدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان؛ خسرو ابراهیمی نیا اظهار کرد: به جز اعضای اتحادیه تالار‌های پذیرایی تمام رستوران ها، چلوکبابی ها، باغ‌ها و زیرزمین‌ها در حال برگزاری مراسم هستند.

رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی با بیان اینکه مراسم در مکان‌های غیرمجاز بدون هیچ نظارتی در حال برگزاری است، افزود: اعضای صنف متخصص پذیرایی هستند و می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم را به بهترین شکل برگزار کنند.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از افراد در زیرزمین‌ها و باغ‌ها بدون هیچ نظارتی مراسم برگزار می‌کنند، اما اعضای اتحادیه که تمام پرسنل آن‌ها از نظر سلامتی بررسی می‌شوند، تست کرونا می‌دهند و موارد ضدعفونی را رعایت اجازه فعالیت ندارند.

ابراهیمی نیا بیان کرد: چندین ماه است اعضای اتحادیه دچار مشکل شده اند و ۵۰ درصد واحد‌ها به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن، ورشکست شدند.

رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی با بیان اینکه ما مطیع دستورات ستاد کرونا هستیم، بیان کرد: زمانی برای بازگشایی تالار‌ها از سوی مسولان مشخص نشده و فقط وعده بازگشایی می‌دهند، اما در عمل هیچ کاری صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه خسارت به اعضای اتحادیه بسیار زیاد است و بسیاری از اعضا تحت فشار هستند خاطرنشان کرد: بسیاری از واحد‌ها به دلیل مستاجر بودن توسط موجر‌ها تخلیه شدن، بسیاری نیز به دلیل برگشت خوردن چک هایشان با مشکل مواجه شده اند.

ابراهیمی نیا با بیان اینکه از دولت درخواست داریم تدبیری برای حل مشکلات اعضای صنف بیاندیشد گفت: دولت هیچ کمکی به اعضا نکرده است و با این شرایط بسیاری دیگر از واحد‌ها نیز در آینده با مشکل مواجه می‌شوند.


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند