کدخبر: ۲۰۷۳۵۹ لینک کوتاه

دیدار محرمانه نماینده پوتین با شمخانی

امروز نماینده ویژه پوتین در امور سوریه با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه المیادین به گفته یک مقام مطلع در تهران گزارش داد که الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه در جریان سفر اعلام نشده و غیر منتظره خود به تهران، امروز (سه‌شنبه) با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مورد آخرین تحولات سوریه و همچنین حمله اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور و تهدیدات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر مداخله نظامی در امور سوریه گفت‌وگوی طولانی و محرمانه‌ای داشته است.
براساس این گزارش، این ملاقات بر خلاف روند معمول ایران در خصوص اعلام خبر ملاقات‌های لاورنتیف با شمخانی، انعکاس رسانه‌ای نداشته است.
به گفته این منابع موضوع حمله اسرائیل به فرودگاه «تی 4» که با کشته شدن چند مشاور نظامی ایرانی در سوریه همراه بود و همچنین تصمیمات جمهوری اسلامی در قبال این اقدام از موضوعات اصلی مطرح شده در این دیدار بوده است.
گفتنی است روز گذشته خبری مبنی بر آماده باش کامل نیروهای مسلح روسیه در سوریه و هشدار این کشور به رژیم صهیونیستی منتشر شده بود که حاکی از افزایش تنش بین آمریکا و روسیه و آمادگی برای پاسخگویی به هرگونه تصمیم ترامپ در مورد مداخله در سوریه است.
المصدر نیوز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: ارتش روسیه به طور ناگهانی نیروهای خود را به حال آماده‌باش کامل جنگی درآورده است. این منبع خبری همچنین از تحرک خودروهای جنگی و سامانه های موشکی روسیه در سراسر این کشور خبر داد.
رسانه‌های ترکیه نیز اعلام کردند جنگنده‌های روس امروز دست‌کم چهار بار بر فراز ناوشکن آمریکایی یو.اس.اس دونالد کوک، "USS Donald Cook" مستقر در آب‌های دریای مدیترانه پرواز کردند.