کدخبر: ۲۱۰۶۴۶ لینک کوتاه

آمار عجیب تیم شفر

تیم استقلال با اینکه نتوانست مقامی بهتر از سومی در لیگ برتر بدست بیاورد اما در این فصل نشان داد شرایط این تیم دگرگون شده و هواداران آنها به فصل بعد امیدوار شده اند.

مامه تیام از تنها شوتی که در بازی با سپاهان زد، یک گل ساخت و آخرین سه امتیازِ فصل را به حساب استقلال واریز کرد. به جز صحنه گل تیام، استقلال در طول بازی فقط یک شوت در چارچوب دیگر زد. و این یعنی نهایت بهره‌‌وری از شوت‌هایی که استقلال می‌زند؛ دو شوت در چارچوب، یه گل، سه امتیاز. این اتفاق اولین بار نیست که در دوران شفر رخ می‌دهد. استقلال در بازی دو هفته قبل مقابل گسترش‌فولاد در طول نود دقیقه فقط یک شوت در چارچوب زد که همان هم گل شد. مثال دیگری از نرخ بهره‌‌وری بالای استقلال به بازی با پارس‌جنوبی‌جم و نفت آبادان برمی‌گردد که این تیم فقط دو تا از شش شوت در چارچوب‌اش گل نشد. یا طبق آمار متریکا، در دیدار با سیاه‌جامگان که استقلال چهار شوت در چارچوب داشت و هر چهار تا هم گل شد.

استقلال در شش دیدار نخستی که شفر را در لیگ برتر روی نیمکت داشت، اصلا آمار خوبی در تبدیل شوت به گل ثبت نکرده بود. در آن بازه، آبی‌ها فقط چهار گل زده بودند که برای این چهار گل، ۲۵ شوت در چارچوب داشتند. در حالی که در ده هفته پایانی لیگ، اگر از سه بازی با سپیدرود، پیکان و نفت تهران فاکتور بگیریم، ۱۶ تا از ۲۲ شوت در چارچوب استقلال گل شد.