زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی در دهمین «جمعه بازگشت»

کدخبر: 217673
اقتصادنیوز: رسانه‌های فلسطینی از زخمی شدن ده‌ها تن از شهروندان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در دهمین جمعه راهپیمایی بازگشت خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ده‌ها شهروند فلسطینی که امروز به منظور مشارکت در راهپیمایی بازگشت به نام از جمعه تا حیفاء به مرزهای غزه آمده بودند، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

بر اساس این گزارش هزاران شهروند فلسطینی به فراخوان کمیته ملی عالی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره لبیک گفته و چادرهای بازگشت در مرزهای غزه مملوء از شهروندان فلسطینی از تمام گروه‌های سنی بود.

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز نیز مطابق راهپیمایی گذشته به سمت شهروندان فلسطینی گلوله جنگی و گازهای اشک‌آور شلیک کردند.

از سوی دیگر صدها تن از اهالی حیفای اشغالی نیز با برگزاری یک تجمع بر همبستگی خود با اهالی غزه کردند. آن‌ها همچنین با سردادن شعارهایی بر هویت عربی قدس تاکید کردند.

تظاهرات کنندگان در حیفا همچنین شعارهایی علیه آل سعود و معامله قرن سر دادند.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره غزه پیش از این در بیانیهای از مردم فلسطین خواست تا در دهمین جمعه در حصار مرزی نوار غزه با فلسطین اشغالی حضور به هم رسانده و راهپیمایی کنند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند که از آن زمان تاکنون بیش از 120 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و هزاران نفر نیز زخمی شدند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما