کدخبر: ۲۱۸۲۹۰ لینک کوتاه

عضو پارلمان آلمان: اروپا باید با جنگ تجاری آمریکا مقابله کند

اقتصادنیوز؛ رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان در مصاحبه ای با سایت رادیو آلمان تاکید کرد که اروپا باید به عنوان پاسخی به مناقشات تجاری فعلی در دنیا بار دیگر علایق و منافع خود را در نقطه میانی قرار دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ سارا واگن کنشت، رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان از اروپا خواست که به صورت مستقل، اقدامات متقابل را در برابر جنگ تجاری و تحریم های ضد ایرانی آمریکا که به اروپا آسیب وارد می کند در پیش گیرد.

وی درباره تعرفه های گمرکی که اخیرا رئیس جمهور آمریکا علیه محصولات فولاد و آلومینیوم اروپا وضع کرده است نیز گفت: این امر نسبتا قابل پیش بینی بود. من اعتقاد دارم که "دونالد ترامپ" برای اقتصاد و شرکت های خود جنگ اقتصادی سختی می کند و من فکر می کنم که اروپا باید به صورت مستقل به این مسئله واکنش نشان دهد. این بدین مفهوم است که اگر چنین اقداماتی از جمله تحریم ها در مسیر تجارت با ایران انجام شود اروپا باید با اقدامات متقابل به آن پاسخ دهد.

"واگن کنشت" در بخش دیگری از این مصاحبه این مسئله را کاملا منطقی دانست که اروپا در مناسبت خود با آمریکا بالاخره منافع و علایق شخصی خود را در اولویت قرار دهد. وی در این راستا به تحریم های آمریکا علیه ایران و جنگ اقتصادی که ترامپ به راه انداخته است اشاره کرد.

وی همچنین تحریم های آمریکا در جهت تجارت با ایران را برای شرکت های اروپایی و آلمانی آسیب زا دانست.

واگن کنشت در ادامه به تحریم های اروپا علیه روسیه اشاره کرده و با اشاره به بی نتیجه بودن آن و تاکید بر اینکه الحاق کریمه به روسیه نقض قوانین بین المللی است همچنین گفت : من اعتقاد دارم که تعداد زیادی نقض های قوانین بین المللی خشونت بار و خونین متاسفانه همچنین از طرف کشورهای غربی و همچنین از طرف آمریکا وجود دارد. از تمام جنگ هایی که توسط این کشور رهبری شده تا حملات هوایی در سوریه نقض عمیق قوانین بین المللی بودند. لغو توافق هسته ای با ایران هم طبیعتا با قوانین بین المللی سازگار نبوده بلکه نقض قوانین بین المللی است. بنابراین ما اگر بخواهیم هر کشوری را به این دلیل که سیاست هایش با قوانین بین المللی مطابقت ندارد تحریم کنیم باید سیاست خارجی خود را بر پایه سیاست تحریم تنظیم کنیم. این منطقی نیست.

واگن کنشت در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد که ما باید به سیاست دوستی با روسیه برگردیم. ما برای حل مسائل به روسیه نیاز داریم.

وی با اشاره به اخراج روسیه از گروه جی هشت گفت: حالا مسئله این است که آمریکا در این تشکل، سیاستی را دنبال می کند که شش عضو دیگر آن را نمی خواهند. حالا شاید پیامد این اوضاع لازم باشد روسیه را دوباره به جی هشت بازگردانیم تا یک قدرت متضاد ( با آمریکا) شکل گیرد. ما باید بر سیاست مطیع بودن در برابر آمریکا غلبه کنیم.

رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان در بخش دیگری از این مصاحبه جنگ عراق به رهبری آمریکا را شروع ظهور داعش دانسته و همه این جنگ ها در خاورمیانه از جمله جنگ سوریه را عامل تشدید تروریسمی دانست که گریبان اروپا را هم گرفته است. وی در این باره گفت: این ها همه تحولاتی هستند که اصلا به نفع ما نیست و به همین دلیل من آرزو می کنم که ما به دنباله روی از آمریکا در این مسیر خاتمه دهیم.

وی همچنین تحقق خواست ترامپ برای افزایش هزینه های تسلیحاتی را دیوانگی دانسته و گفت: من در اینجا هم آرزو می کنم که اروپا کاملا آشکارا بگوید نه. این مسئله به نفع ما نیست. ما خواهان یک جهان پایدار و یک جهان صلح آمیز هستیم و در این راستا ما همچنین با اروپا همکاری می کنیم.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به شرایط بد اتحادیه اروپا اشاره کرده و گفت: ما در اتحادیه اروپا شاهد یک جدایی روزافزون هستیم. نابرابری بین کشورها بزرگتر می شود. ما همچون سابق یک نسل جوانی را در بسیاری از کشورها داریم که اصلا هیچ شانسی ندارند