کدخبر: ۲۱۹۵۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چندین کشته در حمله انتحاری به لیبی

اقتصادنیوز: ارتش لیبی اعلام کرد که دو حمله انتحاری امروز شهر درنه را هدف قرار داده که چندین نفر کشته و زخمی شده اند و تأکید کرد تروریست ها از کودکان برای انجام این حملات استفاده می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «خلیفه العبیدی» مدیر دفتر رسانه ای فرمانده ای نیروهای مسلح لیبی اعلام کرد که در دو حمله انتحاری در منطقه «شیحا» در شهر درنه در لیبی چندین نفر کشته و زخمی شده اند.

بر اساس این خبر یک خانواده از قربانیان این حمله بوده که سقف منزل مسکونی شان بعد از این حمله منهدم شده است. به گفته العبیدی صدای انفجار در سراسر شهر شنیده شده است با این حال عملیات پیشروی نیروهای ارتش لیبی تحت حاکمیت خلیفه حفتر برای آزادسازی این شهر ادامه دارد.

العبیدی گفته که اکثر حملات انتحاری در لیبی از طریق کودکانی انجام می شود که به وسیله گروه های تروریستی به فرمان خودروهای بمبگذاری شده بسته شده اند و بعد از اینکه این خودروها به محل مورد نظر تروریست ها می رسد، خودرو را از راه دور منفجر می کنند.

وی تأکید کرده که بعد از دو حمله انتحاری امروز، تجهیزات نظامی به محل حادثه ارسال شده و نیروهای امدادی برای انتقال مجروحان در محل حاضر شده اند.