کدخبر: ۲۳۴۱۵۸ لینک کوتاه

اشکانی: خادم پدر معنوی کشتی است

اقتصادنیوز :سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران پس از قهرمانی در بازی های آسیایی گفت: در این دوره بهترین های جهانی و المپیک حضور داشتند و واقعا قهرمانی ارزشمند بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی اشکانی پس از کسب دو مدال طلا و 2 مدال برنز کشتی فرنگی در مورد داوری ها گفت: همه شاهد بودند در کشتی مهدی زاده داور یک طرفه قضاوت کرد و می توانست عادلانه تر رای بدهد.ولی در کشتی بعدی که او با حریف کره ای گرفت بسیار ضعیف کشتی گرفت ولی حریف قهرمان آسیا است اما مهدی‌زاده این حریف را قبلا سه بار برده است. داوری واقعا یکطرفه بود. در کشتی اکبر حیدری هم دیدید داور سوت زد و وقتی حریف بیرون انداخته شد گفت من سوت نزدم. اعتراض های ما هم به جایی نمی رسد.

سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی اظهار کرد: شکر خدا با این تیم که بعد از یک دهه موفقیت همه اوزان تغییر کرده، اکبر حیدری که در هیچ رده ملی نبوده امسال آمده و از بازی های آسیایی استارت زده است. مهرداد مردانی و رضا گرایی هم اولین بار است که آسیایی کشتی گرفتند. نیاز است بعد از این هم رویدادهای بزرگ را تجربه کنند.

وی افزود: برای حسین نوری یک تراژدی نوشته شده بود و از قبل می خواستند به او اخطار دهند اما او هم داورها را برد و هم کشتی را و کشتی گیری را که بارها ایرانی ها را برده بود را شکست داد. امیدوارم اتفاق های بهتری برای او بیفتد و در المپیک بدرخشد.

اشکانی در مورد  طلای محمدعلی گرایی نیز گفت: قهرمان المپیک به همین حریف قرقیزی باخت ولی گرایی مثل رستم جنگید و بر او درود می‌فرستم. خیلی از کشتی گیران قهرمان جهان و المپیک در این دوره حضور داشتند.جا دارد از پازاج مدیر فنی و خادم که نمی توانم به زبان بگویم چه کمکی داشت تشکر کنم. خادم از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب کنار ما بود. او پدر معنوی کشتی است. امیدوارم امثال او بیشتر شوند.