کدخبر: ۲۵۱۰۳۵ لینک کوتاه

یک عرب مسیحی برای اولین بار سفیر اسرائیل می‌شود

اقتصادنیوز: دولت اسرائیل که غالب دیپلمات‌هایش یهودی هستند برای نخستین بار در طول تاریخ خود یک جوان عرب و مسیحی را به عنوان سفیر خود منصوب کرده است. جورج دیک قرار است از تابستان ۲۰۱۹ سفیر اسرائیل در جمهوری آذربایجان شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسرائیل برای نخستین بار در طول تاریخ خود یک عرب مسیحی را به مقام سفارت منصوب کرده است. این خبر را وزارت امور خارجه اسرائیل روز جمعه اعلام کرد.

به نقل از دویچه وله، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت که جورج دیک از تابستان سال ۲۰۱۹ سفیر اسرائیل در جمهوری آذربایجان خواهد بود. او افزود که جورج دیک پیش از این به عنوان معاون سفیر اسرائیل در نیجریه و نروژ تجربه دیپلماتیک اندوخته است.

جورج دیک ۳۴ سال دارد و در خانواده‌ای عرب و مسیحی در تل‌آویو به دنیا آمده است. تحصیلات او در رشته حقوق بین‌الملل در دانشگاه جورج‌تاون در واشنگتن بوده و کارش را به عنوان وکیل از سال ۲۰۰۷ در اسرائیل آغاز کرده است.

جورج دیک در حال حاضر به عنوان مشاور در وزارت امور خارجه اسرائیل مشغول کار است. او به زبان‌های عبری‌، عربی، انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت: انتصاب جورج دیک نمادی است برای هم‌پیوندی اسرائیلی‌هایی که از تبارهایی گوناگون به اسرائیل آمده‌اند. او همچنین گفت که جورج دیک تنها فرد مسیحی است که برای وزارت امور خارجه اسرائیل کار می‌کند.