کدخبر: ۲۷۳۵۱۹ لینک کوتاه

اردوغان: در برابر حمله نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی ایستادگی خواهیم کرد

اقتصادنیوز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: در برابر حمله نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی ایستادگی خواهیم کرد. اگر کشورهای دیگر هم در برابر این حملات بی تفاوت باشند، ما و ملت عزیزمان هرگز سکوت نخواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز چهارشنبه در جمع هواداران حزب حاکم عدالت و توسعه در آنکارا طی سخنان گفت: نتانیاهو، به خودت بیا. تو یک ظالم هستی. ظالمی که کودکان ۷ ساله فلسطینی را به قتل می‌رساند.

رئیس جمهوری ترکیه در این خصوص گفت: مبارزه ما در راه قدس متناسب با اهمیتش برای جهان اسلام تا آخرین نفس ادامه خواهد داشت. در برابر حمله نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی ایستادگی خواهیم کرد. اگر کشورهای دیگر هم در برابر این حملات بی تفاوت باشند، ما و ملت عزیزمان هرگز سکوت نخواهیم کرد.

اردوغان درباره حمله نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی نیز اعلام کرد: ما فریب شما را نخواهیم خورد. این مسئله دیگری است و حساب این رفتارها را در جوامع بین المللی از شما خواهیم پرسید. نه بی احترامی به اذان مان را نادیده می‌گیریم و نه اجازه کثیف کردن صحن قبه الصخره با پوتین‌های سربازی را خواهیم داد. به وزیر خارجه خود دستور دادم، در این باره به گفتگوهای بین المللی ادامه دهد.