کدخبر: ۲۸۶۵۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مخالفت روسیه با مذاکره ایران و آمریکا

اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد که آمریکا دستور کار مثبتی در رابطه با ایران ندارد و اگر خواهان مذاکره است باید نشان دهد در ازای شروع این مذاکرات حاضر است چه چیزی به ایران ارائه کند.

به گزارش ایسنا به نقل از مجله آمریکایی نیشن، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه که روز گذشته با عباس عراقچی همتای ایرانی خود دیدار کرد، در گفت‌وگو با روزنامه روسیاسکایا گازتا گفت که در طی این رایزنی‌ها روسیه نگرانی خود را درباره تمایل رو به افزایش تهران برای خروج از توافق هسته‌ای اظهار کرده است.

ریابکوف با توجه به این موضوع در ادامه گفت: «این ممکن است منجر به از بین رفتن برجام و به وجود آمدن شرایطی نابسمان شود که خطرات درگیری در آن بیش از این افزایش پیدا می‌کند».

وی همچنین با اشاره به رویکرد آمریکا علیه ایران اظهار کرد: ما شاهد فشاری زیاد از سوی آمریکا بر ایران و تلاش‌هایی [از سوی آمریکا] برای تهدید [ایران] هستیم. در عین حال دستور کار مثبتی وجود ندارد و آمریکا هیچ جایگزین دیگری پیشنهاد نمی‌کند و فقط اعلام می‌کند که آماده مذاکره است، اما این مبنایی برای مذاکرات واقعی نیست.

این دیپلمات روسی تاکید کرد که اگر آمریکا خواهان مذاکره با ایران است و باید پیشنهاداتی کند که نشان دهد حاضر است در ازای شروع مذاکره درباره شرایط توافق هسته‌ای چه چیزی به ایران ارائه کند.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند