کدخبر: ۲۹۹۶۸۴ لینک کوتاه

شرایط پیوستن به انجمن ملی هوش ایران

به گفته رئیس انجمن ملی هوش ایران، ۶۰ نفر از برگزیدگان آزمون‌های استانی هوش به آزمون کشوری راه یافتند و قبولی در این آزمون بهره هوشی بالای ۱۳۵ می‌خواهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای علیپور در حاشیه مراسم نخستین مرحله کشوری آزمون هوش ایران با بیان اینکه آزمون ملی هوش، استاندارد و مشابه آزمون‌های بین المللی برگزار می‌شود، افزود: این آزمون ویژه افرادی است که در مرحله نخست یعنی مرحله استانی حایز ۱۱۰ امتیاز شده اند.

وی اضافه کرد: آزمون کشوری هوش در ۳ رده سنی ۵ تا ۸ سال، ۸ تا ۱۳ سال و ۱۳ تا ۸۰ سال برگزار می‌شود که فراخور هر گروه سنی سوالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای هوش، سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.

رئیس انجمن ملی هوش ایران گفت: کسانی که در این آزمون موفق به اثبات بهره هوشی ۱۳۵ به بالا شوند به عضویت انجمن ملی هوش ایران در می‌آیند و از آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی می‌شود و علاوه بر این به انجمن ملی نخبگان نیز معرفی می‌شوند.

علیپور افزود: از این پس این آزمون هر سال در سطح کشوری و هر فصل به صورت استانی و شهرستانی با اعلام فراخوان قبلی در صدا و سیما، فضای مجازی و در سطح شهر اعلام می‌شود.

طبق بررسی‌های صورت گرفته حدودا ۲ درصد جمعیت آماری هر کشوری دارای بهره هوشی بالای ۱۳۵ هستند و در ایران حدود یک میلیون نفر با بهره هوشی بالای ۱۳۵ داریم که از امسال شروع به شناسایی این افراد باهوش شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
884 نفر این پست را پسندیده اند